Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Zyber Avdiu - Ditet Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditet Tona".
3. Video është e këngës "Ditet Tona", por nuk këndohet nga Zyber Avdiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Zyber Avdiu - Ditet Tona Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

04/05/2011

2011-05-04T21:09:22+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ditet Tona" kënduar nga Zyber Avdiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Ditet Tona

1
niva qe sot je me tjeter
sa e ran ke mu perball
lajmi per ty m'erdh te dera
prita lajmin me shum mall
as su gzova as idhnim
edhe pse shum koh prita
veq ni sen mu a mtregon
najher un ty a tmerzita?
nuk e di tash sa ka vler
fjala jem apo e jotja
nuk e di sa e kupton
po per kejt njetj sillet bota
dikush kan dikush o mir
dikujt shpresat po i desin
n'dit sodit dikush
me lot e prit mengjesin
mfal tash qe nuk muj
une me t'pru dhurata
neser per ty po vuj
mfal kshtu osht situata
nuk muj me mohu faktin
dhimbja rritet nsekond
kur saher tkujtoj ty
e se kom ngat trupin tond
veç ni laps nket leter met kesaj here po tlo vet
ti festo ditlindjen tone kur un do tmungoj apet
thirri kejt shoçet e tua e kallxoj per historin
qe nket rast ti je ajo qe e mallkove dashurin

ref:
shum e ron lamtumira
po duhet me ta thon
shkuan ditet e mira
iku drita prej n'hon
me mijra kujtime
edhe pse mke lon
ne zemren time
smunesh mo me kon

2
Mendova çe e kam shtir
veshtirsit i kalova
Kur un t'thash lamtumir
jo leht se perjetova
gjithçka çe un e thash
fjala jem kurr nuk çoj pesh
gjithçka çe ty ta dhash
tkam bo per mu ni princesh
jetova per ni arsyje
po mo arsyje nuk ka
dikur i lumtur me tyje
tash lumturia mka vra
me provokimet tua
ti po tenton hala
mzavendson me tjetrin
tjetri dashni per ty ska
mere letren lexo tash ruje zemren qe ta dhash
mos u kthe nkujtime tona ngoje fjalen qe ta thash
ndoje doren ngjoksin ton diçka ndjen diçka po vlon
diçka e nxen trupin ton diçka tbon mi ra pishmon
veç ni laps nket leter met kesaj here po tlo vet
ti festo ditlindjen tone kur un do tmungoj apet
thirri kejt shoçet e tua e kallxoj per historin
perher tfundit "shum te dua" as ni fjal mo mos tma bin

Skofiaret - Ditet Tona

Punen si mbaron ai djali djali simpatik
Ne parqe n’qytet shetit aj vone
Neper bulevarde prane vitrina shkon
Dhe ne kafe pak ku rrin ky simpatiku jone

Vajzat bukuroshe djalin e shikojne
Duan sylaroshet zemren t’ja lendojne
Por ky djali jone djali simpatik
Qupat siq na thone nuk I shef nje qik

REF. x2:
O ti djal I ri vajzat I shikojne
Me ata syt e zi n’zemer I plagojne
O ti djal I ri djal I jone I mbare
Zgjidh nje grua bjonde
Mos rri ma beqar

Punen si mbaron ai djali djali simpatik
Ne parqe n’qytet shetit aj vone
Neper bulevarde prane vitrina shkon
Dhe ne kafe pak ku rrin ky simpatiku jone

Snoopy-G - Ditet Tona

Artist: SnoopyGNescho
Song: Ditet Tona
Lyric: SnoopyG
Beat: Allrounda
Rec/mix: RapStarRec & 2Kings.

Yeah
Nuk osht ajO kOh qe u kOn
Me mungOjn Qastet me TY
Me mungOjn DITET TONA

Rep1:
-Ku meten atO dit...qe na bashk i kalum
-Ku hupen atO mOmente...qe na bashk i jetum
-AtO dit kaq t`mira...n'zemer un jOm tu i kujtu
-AjO kOh kaq e mir...per mu nuk munet mu harru

-Nuk e di pse atO dit...ma nuk jOn ka vin
-Qato jOm ka i lypi...me thy mOnOtOnin
-AjO kOh shum em mungOn... ZOTIT i lutna en qiell
-Du me kthy veq edhe 1 her.atO dit plOt me diell

Tjeter kOn veq e RREn... tjeter kujna i thu t'du
Kallxoj per dikOn... qe nuk munesh me harru
Nejse nashti paret mujn...mun me ta ndreq ty ket jet
AmO zemren ta ndreq...1dashni e VERTET

Nuk jena n'venin e vjeter...veq na 2 vet
Nuk jena t'perqafun...tu ec neper qytet
Nejse kOhen e kalume...e kujtOj deri n'piken e fundit
Dashnia jOn ke 1ankth...n'Ondrren e gjumit

Reff:2x
I harrOve DITET TONA
I mOrre krejt qka ishte e JONA
Me kujtime tash JETOJNA (JETOJNA)

Rep2:
-Kaluan ditet tOna...erdh kOha mu largu
-Kaloi kOha mir...erdhi kOha mu deshpru
-Nuk e shfrytzum at kOh...durt nuk i shterngum
-Ditet ma te mira...njOni me tjetrin bashk i kalum

-Nuk e jetum jeten...e lam kOhen me kalu
-Njoni tjetrit ktO dit...shum jena tu i mungu
-Munohem kOhen me kthy...pO prap larg rrim
-Bohem qe nuk pO dOjm...pO 2 na e dim

1kOh kem bashk...e tash ma nuk po shihmi
1kOh te pandashem...e tash bohmi qe nuk njihmi
Nashta je me dikOn tjeter...e ma nuk em nje
Po veq bOhesh qashtu...se qdo nat n'ondrra um she

Nuk jemi bashk...nuk jena qysh jena kan
Fjalet e fundit...n'ket balad jOm tu ti than
Thjesht qysh jena kOn...mO kurr nuk dOt jemi
AtO fjal qe i tham...mO sdo ti themi

Reff:3x
I harrOve DITET TONA
I mOrre krejt qka ishte e JONA
Me kujtime tash JETOJNA (JETOJNA)

GjitHqka PerfundOj
Më Shumë Këngë Nga Zyber Avdiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë