A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Zyber Avdiu - Qorr Ilazi


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/11/2018

2018-11-04T15:18:31


"Qorr Ilazi" is a new song recently added in songs archive sung by Zyber Avdiu.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Zyber Avdiu attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Afrim Muciqi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Aiii qorr ilazi
more trim ish kan se nkoqokllak
rrafsh shtat vjet poj ban more baben plak
nburg ja kishin marr more nburg tprishtines
o ja paskan qu more shum turtura
o more ja kan nshue more shokte e vet
o more meu kallxu po shife qorrin

aiii shife qorrin o more qka po ban
shokt e vet aty poj bashkon
kush eshte burr o me ardh me mu
nburg tprishtines o po du me shku
baben tem po du me liru

aiii kan marr rruge o kokan tfillu
nifar veni o more kur kan shku
tek jan ul ata me pushu
kokan ul more nje skamli
ja kan ni o tuj pi raki
kadal dal kokan ba qefli
shoqi shoqit pom ja bajn me sy
po ngo knena qorrit ja bajn
babat ton o atje me kan
tyben zotin o nshkojm nat an

aiii shife qorrin o qka po ban
fluturim o ka ran nkalldram
aty bika o more nje pajtan
nal pajtanin o pom ja ban
nal pajtanin poj thot pajtongji
sa ban rruga o nprishtin me hi
rruga tban o dyqin dinar

aiii aty mrrijti o nprishtin ka hi
aty ish kan o gjanar oj ri
kallushan eu musteqezi
po ma vjedh o qorrin me sy
su durue qeni e shkoj nga ti
e nga je o more zotni
ka shtat nje o nprishtine qe rri
shoqin tan se kam pa me sy

ooo nisi qorri o more poj kallxon
qe shtat vjet o koqak jam kan
nje bab plak nshpi e pata lan
hyqymeti edhe ma ka marr
kurr ma ngusht vallahi sjam kan
ja ktu baba o ka mem ardh
ja krejt shehrin flak kem me kall
mos kujto o se veten sjam
gjashqin veta me veti i kam

aiii naqallniku o ish kon pas ngushtu
marrka nje leter o ma ka shkru
shihe shihe o qka i ka than
qorri baben o po e kerkon
ja ktu baba o ka mem ardh
ja ktu kryet o nven ka me lan

aiii okan marr rrugen o kokan tfillu
se nhapsane o more kur kan shku
kan gjet plaku o tuj pushu
shife qorri ateher qka ka than
qu bre plak o pom ja ban
hajde bab o tdhezim duhan
hiqi rrobat o more me gajtan
veshi trejat o more me nishan
mos thuj bab o qe ske lan djal
o npleqni o tbana kapetan
ooo more kshtu ka bae o djali per babe anjo hejmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018