teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Intervistė Ekskluzive:

Endri, “Ylli Mė I Ri Nė Skenėn Tonė”

Endri, njė yll i ri i muzikės nė skenėn tonė ka debutuar pėr herė tė parė nė skenėn e muzikės me kėngėn Na Dy. Endrit Elshani ėshtė vetėm 15 vjeē dhe ka shėnuar sukses mjaft tė madh me videoklipin e tij tė parė. Endri vjen nė kėtė intervistė ekskluzive pėr tė na rrėfyer gjithēka rreth projektit tė tij tė parė muzikor.. TeksteShqip: Endi, keni deubutar pėr herė tė parė nė skenė me kėngėn Na dy. Na flisni pak mė shumė rreth projektit? Endri: Pėrshėndetje, po kjo ėshtė kėnga ime e parė e punuar nga zzap & chriss, kėnga ėshtė pritur shu...
Mė shumė intervista » Lexo Tė Gjithė »
VIDEO FOKUS
» Mė shumė... »
Ylli Limani & reperi Genti i njohur ndryshe edhe si Fatal kanė publikuar videoklipin e tyre mė tė ri Single. Kėnga ėshtė e zhanrit hip hop & rnb, e ndėrsa ėshtė punuar & inēizuar nė stduion e Athentic. Producenti i kėngės ėshtė Mixey. Ylli Limani tash e njė kohė ėshtė nėn menaxhimin e studios Onima. Videoklipi i kėsaj kėnge ėshtė realizuar nga Produksioni i njohur nga Prishtina, Imagine....
FOTO FOKUS
Ja Si Duket Enca Me Flokė Ngjyrė Tė Kaltėrt

:: Mė Tė Klikuarit e Javės

 • 1. Noizy

  Emri i vertetė Rigels Rajku. RAP-artisti shqiptar ne moshen 11 vjecare, nė vitin 1997 Noizy sė bashku me familjen e tij u largua nga Shqipėria pėr njė jetė mė tė mirė ne Londėr ( South east , Wooldwhich) Ne lagjen ku noizy u stabilizua kishte me shume lufte se ne Shqiperi... Ne ate kohe Wooldwhich njihej si nje nga lagjet ghetto me te rrezikshme n...
  Lexo gjithė biografinė

  Noizy
 • 2. Naim Frashėri

  Naim Frashėri rridhte nga njė nga dinastitė qė dalin nga Dera e madhe Frashėri, ajo e Dakollarėve ose e Dulellarėve. Eshtrat e tij janė sjellė nė Shqipėri. Ishte poeti mė i madh i rilindjes kombėtare shqiptare, atdhetar, mendimtar dhe veprimtar i shquar i arsimit e i kulturės shqiptare. Jeta: Nė vendlindje bėri mėsimet fillore dhe nisi tė m...
  Lexo gjithė biografinė

  Naim Frashėri
 • 3. Flori

  Flori siē ėshtė I njohur pėr publikun emri I plotė I tė cilit ėshtė Florian Mumajesi ka lindur nė Tiranė mė 23 Gusht tė vitit 1982 dhe njihet si njėri ndėr kompozitorėt dhe kėngėtarėt mė tė kėrkuar shqiptarė. Nė skenėn Shqiptare u paraqit fillimisht si kėngėtar ku edhe ishte pjesė e festivalit “Kėnga Magjike“ nė vtin 2002 me kėngėn “Nuk mund tė vde...
  Lexo gjithė biografinė

  Flori
 • 4. Unikkatil

  Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. Unikkatil ėshtė nje repper nga Prishtina qe jeton nė Bronx, New York. Shkollėn fillore e mbaroi nė Prishtinė. Mė pas u regjistrua nė gjimnazin "Sami Frasheri". Nė fillim ishte njė nxėnės i shkėlqyer por mė vonė u bė problematik dhe u pėrjashtua tre herė nga shkolla. Nė vitin 1992, Unikkatili inqizoi kėnget e t...
  Lexo gjithė biografinė

  Unikkatil
 • 5. Lasgush Poradeci

  Llazar Sotir Gusho i njohur nėn pseudonimin Lasgush Poradeci ishte poet dhe shkrimtar shqiptar. Mbas mbarimit tė shkollės fillore nė Pogradec, i ati i Lasgushit qė ishte patriot dhe arsimdashės e dėrgoi nė moshėn 9-vjeēare pėr tė vazhduar studimet nė Liceun Rumun tė Manastirit (Bitola). Me filllimin e Luftės sė Parė Botėrore Liceu u mbyll dhe ai...
  Lexo gjithė biografinė

  Lasgush Poradeci
 • 6. Meda

  Mehedin Pėrgjeqaj u lind nė Hajvali tė Prishtinės. I ati i tij Hasani, rrjedh nga njė familje e Lumbardhit tė Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin nė Prishtinė, u punėsua nė Minjerėn e Kishnicės dhe iu nda njė banesė nė Hajvali, ku Hasani disa kohė veproi dhe jetoj nė Hajvali. Ai ka tre fėmijė dy djem dhe ne shkurt do te lind edhe njė vajzė. Kėngėn...
  Lexo gjithė biografinė

  Meda
 • 7. Ilir Shaqiri

  Mėsimet fillore i ka bėrė nė Turiqec, ato tė mesmet pėr farmaci nė Prizren, tė lartat nė gjuhė dhe letėrsi shqipe nė Prizren e Prishtinė. Nė vitin 1978 del pėr herė tė parė para publikut nė Shtėpinė e kulturės nė Prizren. Nė vitin 1983 nė festivalin "Rapsodet Kėndojnė" nė Drenicė merr ēmimin e parė nga juria profesionale. Nė vitin 1984 me Shoqėri...
  Lexo gjithė biografinė

  Ilir Shaqiri
 • 8. Stresi

  Emri i Vertet eshte Arkimed Lushaj dhe eshte anetar i Bandes Butuesi dhe pjese e labelit BABASTARS. Ai eshte kundeshtar i betuar i Noizy-t dhe D.U.D.A.-s. Noizy-t i ka dedikuar DISS-in "Bonjour Madam". Ai u pendua per veprimet e tij para nates se Top Fest-it dhe publikisht u pajtua me Noizy-n ne spektaklin "Mos u Nxeh". Ai ka patur nje lidhje te...
  Lexo gjithė biografinė

  Stresi
 • 9. Dritero Agolli

  Shkrimtar, publicist, veprimtar shoqeror, anetar i Akademise se Shkencave te Shqiperise. Lindi ne Menkulas te Devollit. Mesimet e para i mori ne vendlindje, te mesmen ne shkollen “Asim Zeneli” (Gjirokaster), ku beri dhe sprovat e para letrare. Ne vitet 1952 – 1957 ndoqi studimet e larta ne Fakultetin e Letersise te Universitetit te Leningradit. N...
  Lexo gjithė biografinė

  Dritero Agolli
 • 10. Ismail Kadare

  Ismail Kadare lindi nė Gjirokastėr, ku pėrfundoi edhe arsimin e mesėm; mė 1958 mbaroi degėn e Gjuhės e tė Letėrsisė nė Universitetin e Tiranės. Mė pas shkoi nė Moskė me studime pėr dy vjet nė Institutin e Letėrsisė Botėrore "Maksim Gorki" (1958-1960). Ismail Kadare ėshtė njė nga shkrimtarėt mė tė mėdhenjė tė letėrsisė shqipe dhe gjithashtu njė nga ...
  Lexo gjithė biografinė

  Ismail Kadare

:: 19 Janar 2015 - 25 Janar 2015

 • » Renditja e plotė »


  :: VideoKlipet mė tė Reja

  » Renditja e Plotė »


  :: Tė Reja


  • Real'jay

   Egzon Kryeziu

   Edmonda Bushi

   Noizy

   Afėrdita Dreshaj

   Bleona Qereti

   Afėrdita Dreshaj

   Capital-T

   Siciliana Mazi

   Arjela Krasniqi

   Nottey

   Tuna

   Nottey

   Zef Beka

   Zef Beka
  • mė shumė... »

  Videoklipe tė Huaja || ADSL Tiranė


  Kalendari
  26/01/2015
  R.I.P.     Pėrkujtojmė:
  Laver Bariu
  Laver Bariu
  (1929-2014)

  Votimi i Javes
     26 Janar - 1 Shkurt 2015

  Best New Artist 2014?

    Kida

    Enca

    Arilena

    Florent Abrashi

    Stelina

    Offchestra

  Votimi i Javes

  Qender Dobesimi Equilybra