Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Per Nënën

Nena

Mesuesja me tha
te gjenim nje vjershe
nje vjershe per nenen
te vogel, te thjeshte

Shum u mundova
por vjershen se gjeta
as ne internet
e as ne gazeta

Vellai me tha
kurr ske per ta gjet
vjershen per nenen
duhet ta besh vet

Dhe vjershen e nisa
me emrin "Nene"
dy fjale djelli
edhe hene


Nje buqete me lule
me fjalen ti
dy perqafime dhe shume
"Dashuri"Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  5 / Votuan:  2teksteshqip.com © 2007 - 2017