teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 20-të në RTSH
Festivali i 20-të në RTSH
Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE
Prezantuesit: Ndriçim Xhepa & Anisa Markajan
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 20-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1981 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall “Krenari e brezave”, muzika Fehim Ibrahimi, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Ema Qazimi dhe Liliana Kondakçi.

Cmimi i dyte:
"Nusja e maleve", muzika Agim Prodani, teksti Arben Duka, kenduar nga Irma Libohova dhe Mefarete Laze.
"Drita e kongreseve", muzika Ferdinand Deda, teksti Kudret Isai, kenduar nga dueti Zeliha Sina - Petrit Lulo dhe dueti Valdete Hoxha - Bashkim Alibali.

Cmimi i trete:
"Me kujton ti ato vite", muzika Avni Mula, teksti Hysni Milloshi, kenduar nga Avni Mula dhe Alida Hisku.
"C lumturi na dha kjo jete", muzika nga Agim Krajka, teksti Arben Duka, kenduar nga Parashqevi Simaku dhe Irma Libohova.
"Agimet tona", muzika Flamur Shehu, teksti Luan Qafezezi, kenduar nga dueti Liliana Kondakçi - Adriana Ceko dhe dueti Lindita Theodhori - Tonin Tershana.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Kalendari
26/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto