A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 19-të në RTSH
Festivali i 19-të në RTSH
Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE
Prezantuesit: Silvana Braçe & Dhimitër Gjoka
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 19-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1980 në Tiranë.

Kënga fituese “Shoqet tona ilegale”, muzika Agim Prodani, teksti Zhuliana Jorganxhi, kenduar nga Vaçe Zela dhe Mefarete Laze.

Cmimi i dyte:
"Rrjedh ne kenge e ligjerime", muzika Fehim Ibrahimi, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Vaçe Zela dhe Gaqo Cako.
"Njerezit e agimeve", muzika Kujtim Laro, teksti Xhevahir Spahiu, kenduar nga Irma Libohova dhe Alida Hisku.

Cmimi i trete:
"Lule molle, lule ftua", muzika Tonin Harapi, teksti Vasil Dede, kenduar nga Fatma Zyberi dhe Zina Zdrava.
"Nen kuroren e ullirit", muzika Enver Shengjergji, teksti Zaho Puci, kenduar nga Lindita Theodhori dhe Mefarete Laze.
"Kur jemi bashke te dy", muzika Aleksander Lalo, teksti Jorgo Papingji, kenduar nga Luan Zhegu dhe Liliana Kondakçi.

Ky eshte festivali i fundit ku merr pjese Vaçe Zela.


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  5Loading...


Kalendari
20/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Voto