Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

2Ton

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1555
 • Emri i Vërtetë:
 • Arton Avdyli
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: 2Ton është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Arton Avdyli dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmije. "2 Ton" nis si një projekt i përbashkët midis Arton Avdylit dhe Astrit Avdiut, por aktualisht "2Ton" është kthyer në një projekt solo i Arton Avdylit. Në Maj 2007, 2Ton merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Hau Lady". Në Nëntor 2007, 2Ton merr pjesë në Nota Fest 2007 me këngën "Ey Loqki", në bashkëpunim me Tuli G. Më datë 6 Shtator 2008, Big Bos...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

295 🔥🔥

Vëllai i

Xhavit Avdylit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareVlersona (2009)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (76)

11
8
24
10
17
12
17
15
16
11
12
9
7
6
9
5
12
44
7
5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Skivi

Majk

Capital T

Ledri Vula

Gold AG

D.U.D.A.

Getinjo

Big Basta

Noizy

Tags: 2Ton, 2 Ton, Arton Avdyli, Artoni N'beat


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet