Më mbaj mend (për 1 muaj)


2Ton - Muzikes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muzikes".
3. Video është e këngës "Muzikes", por nuk këndohet nga 2Ton.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2Ton - Muzikes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  47

Komente

6 🔥

22/07/2012

2012-07-22T18:29:12+00:00Yeeeah. 2 Ton

Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.
Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.

Sun e paramenoj as nuk do me paramendu
Nuk du me paramendu flej me to edhe diten
Tjeter po du prap me to mu qu.
Diten me nis sa ma larg prej filozofis
Sa ma thjesht PLAY DAT SHIT
Qysh e ki bo prej fminis.
Spo kallxoj qysh knohet as qysh ngohet
Veq po du me t'kallxu se qysh muzika
KONSUMOHET.
Ko me vazhdu me to deri n'fund asnihere
Nuk dorzohna pa nuk rri edhe me pas
Pare me miliona as femrat spo'm intersojn
Kur e kom MUZIKEN lshut sen spo'm intereson
se mas qesajna jom i smut
Mu ka bo sen i perditshem si femer me pas me
NI klas ku senet ndryshojn amo kjo met tnjejten FAZ.

Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.
Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.

Pse me nejt pa ta kur bon muni mir
Ngjdo kohe kshtu mi bo senet e mira
Qe sun i kisha kry pa to KRY PA TO.

E di qe je ka menon se 2 TON me ni
Tjter planet n'beat jom vet orkester
Vet SINTASH d.m.th vet producent
T'pelqen ty i pelqe ati edhe asaj
Prej seneve qe i du ma s'shumti
MUZIKEN t'paren e maj

Kur e menoj qe e kom n'zemer edhe
Kome pas gjithmon NO MUSIC NO LIFE
Ket thonje e din teton
Kur je vet me ni dhom qohem n'kom tu
Bertit osht muzika qaq e mir sa e bon
Sa e bon 20 her REPEAT
T'pjeket n'kry t'bon me kcy vjen cdo dit
Tut pelqy e kom njejtin mendim edhe une jom me ty

Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.
Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.
Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.
Sun e paramendoj jeten pa muzike me nejt
Jom non stop me te edhe kur flej
Sun e paramendoj jeten i kisha dhon krejt
Vec muziken JO pa to sun nej
JO.


Ky tekst u dërgua nga  rafeti
Më Shumë Këngë Nga 2Ton:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet