TEKSTESHQIP

2Ton
Dikur
Lyrics

[Intro:]
Ëndërr e shoh sa mire
jena kon dikur
Qysh jena pa ma heret
s'mujna mu pa kurr

[REF.:]
Ëndërr e shoh sa mire
jena kon dikur
Qysh jena pa ma heret
s'mujna mu pa kurr
Nuk do te kthehet prap
qka kem perjetu
S'e ka kuptimin mo
as fjala te du

[2Ton:]
Edhe pse po qel pranvera
n'zemren tem do lule do therra
Ike ike shpejt Pantera
Hala per ty o qel Dera
Hala n'tavoline jam vet, vet, vet
hala gota jote o e paprekt
Hala ktu me trup po te ti mendt
Me tpa ty jom bo bo si i trent

Enderr e shoh sa mire
na jena kon dikur
Qysh jena pa ma heret
s'mujna mu pa kurr

[REF.:]
Ëndërr e shoh sa mire
jena kon dikur
Qysh jena pa ma heret
s'mujna mu pa kurr
Nuk do te kthehet prap
qka kem perjetu
S'e ka kuptimin mo
as fjala te du

[2Ton:]
Meno, meno pak, meno pak kur thu
qe s'ta nin per mu
Qe s'don me m'taku
tu mendu ndryshe paskna gabu
Je kon e vetmja
qe nuk ma ke kqyr xhepin
S'kane pas rendsi paret
e kem pas njani tjetrin
Ku o Romanca?
A ka ma shansa?
per mu e ty
Se na myti distanca

Ëndërr e shoh sa mire
na jena kon dikur
Qysh jena pa ma heret
s'mujna mu pa kurr

[REF.:]
Ëndërr e shoh sa mire
jena kon dikur
Qysh jena pa ma heret
s'mujna mu pa kurr
Nuk do te kthehet prap
qka kem perjetu
S'e ka kuptimin mo
as fjala te du

DËRGOI:
INFO
Për të dhuruar akoma më shumë emocione, ky krijim muzikor lansohet tek publiku i përpunuar bukur me videoklip muzikor, të cilin e krijoi N'pik Creative. Videoklipi u publikua me datë 17 Maj 2023. Kompozimi dhe teksti është shkruar nga vetë artisti, teksa producent i këngës është Dardd.