Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  396
 • Emri i Vërtetë:
 • Besnik Canolli
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: 2po2 është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi 2po2 eshte themeluar ne vitin 1996 nga Besnik Canolli dhe Arben Mehmeti. Ne vitin 1997 arrijnë ti incizojne kenget e para, fillimisht me kengen "S'me pelqen kjo loje" arriten ti bejne per vete zemrat e shume moshatarve te tyre. Adhurues të shumtë këndojnë refrenin e këngës së tyre "Mori dashni e mjera", këngë kjo të cilën grupi 2po2 e kënduan në fillim të karrierës së tyre. I ngacmojnë me shikime kurreshtare, ndërsa Besniku dhe Arbeni iu dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

2 🔥🔥

Daja e

Capital T

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Genc Prelvukaj

Getoar Selimi

Unikkatil

Dr. Flori

Labinot Tahiri (Labi)

Blero

Meda

Ramadan Krasniqi (Dani)

Olen Cesari

Ardit Gjebrea


Tags: 2Po2, 2 Po 2, Besniku, Besnik Canolli, 2Po 2

2po2 në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë