A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

A.G. - Night Shine  (Feat. Smoke Shaky)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/05/2012

2012-05-13T21:44:59

Participating in

Top Fest 9


(Yeh...in " Night Shine"
A-G,Smoke Shaky…jou…
Comone hands up…)

(ref.2x)
Night Shine…!
White in a black,
Party breaking up
Listen music on the track,
We go so hight
And never turn back,
Baby comone dance
Make you feel it,take a step.

I.(A-G)
We got it tonight
We burn this night
On the shorty side
Let the shake it,night shine
Ngadalesohu pak me qet
Pershpejtohu pak me leht
Save a little hidden feelings
Ne ket nat po beka nxeht.
In the partyyy…!
(Partyyy…!)
You have a night shine
And the shine it on me
Kjo gje si ka mundsi
Kalo driten n'pafundsi
Only music non stop
Night shine,take a free.
Ktu i kerkuar,i degjuar
Nga cdo i ftuar
I pavonuar,zgjedhje e zgjuar
I pangaterruar.
Kerko tek manuali
Kur manuale ska,
No problem,it's so easy,
Shndrit sikur je tu bo shaka.
Get out from shadow
Ndrico si rainbow
Kaperce,shperthe,
Flash light,so slow.
Hold on a second
Wait a minute
Turn off the dark
Night shine,just make it.

(ref.2x)
Night Shine…!
White in a black,
Party breaking up
Listen music on the track,
We go so hight
And never turn back,
Baby comone dance
Make you feel it,take a step.

II.(Smoke Shaky)
Back,back to the rumble,
Play music,Black-Jack,
I like to enlighten us,
But we never turn back.
Duke ardh ktu shpejt perfekt,
Duke pa ktu si di vet,
Me shpejtsi ktu si komet
Make your feel it take a step.
Ktu duke ardh tu bo ca gjojna
Neper caqe ne kalojna
Duke shndrit jo tu bo lojna
Venin pesh ne ktu po cojna,
Fresh music ktu nigjojna
Fjal te kota s'bisedojna
Si te cmuar na kerkojna
Night shine…!
Keep in light fo music
Please,do not confuse it
Catch the rhythm and shine
Listen here and night shine.
Shtoje gazin pak me shum
Rrit shpejtsin ti mos freno
Ec perpara dhe jo mbrapa
Gjej mundsin parakalo.
Comone blaze up
Put your hands up
Shake your body,move your body
Don't stop.
Ti shndrit me gjat
Ta djegim ket nat
Comone night shine
Try again,just shake it up.

(ref.2x)
Night Shine…!
White in a black,
Party breaking up
Listen music on the track,
We go so hight
And never turn back,
Baby comone dance
Make you feel it,take a step.

III.
(Smoke Shaky)
White in a black…
Listen music on the track…
And never turn back…
Make you feel it,take a step…
(A-G)
White in a black…
Listen music on the track…
And never turn back…
Make you feel it,take a step…

(ref.2x)
Night Shine…!
White in a black,
Party breaking up
Listen music on the track,
We go so hight
And never turn back,
Baby comone dance
Make you feel it,take a step.

(Smoke Shaky ref.)
Night Shine…!
White in a black,
Party breaking up
Listen music on the track,
We go so hight
And never turn back,
Baby comone dance
Make you feel it,take a step.
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018