Më mbaj mend (për 1 muaj)

A'n'g - Jeta Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ktu mbizotron nje realitet
qe s'premton t'ardhme per jeten
dhe po jetojm nje jet
ku cdo kush mendon per veten
veten kerkojm ta mashtrojm
duke i fshehur te verteten
ne t'vertet punojm si kafsh
por prap bosh e mbajm kuleten
po thon qe mbas stuhis
gjithmon te shkelqen dielli
e ngrej koken lart
por vec re t'zeza buron qielli
jetoi gjithmon i lumtur
ai qe diellin e tij gjeti
por ne s'do ta gjejm kurr
se po na shkatrron kurbeti
sonte po qaj sikur fmi
edhe pse ndoshta jam bo burr
se po m'vin n'men disa kujtime
qe s'kam per ti harru kurr
m'kujtohen shokt e mi
ata me t'cilet u rrita
kto fjal vetem per ju
tani nga zemra i qita
e marr fletoren leht
edhe leht filloj ti shkruaj
jam gjithmon atje me ju
dhe pse larg ne dhe te huaj
duke par dhomen bosh
po m'vin neper men kujtimet
zemra fillon e rreh fort
dhe i harroj gjitha mendimet

(refreni)
tani jam vec vetem
kujtoj kur qesh vet i treti
po kshu e paska jeta
kur ta rrembeka kurbeti
se di lotet ti fshi
apo ti le me ra n'tok
se prap zemra rreh fort
prap kam shum kujtime n'kok
mundohem fort ta mbaj
por prap me rreshket loti
i dorzuar ulem n'gjunj
dhe kerkoj ndihm nga zoti

p2
dit e mira s'po i shohim
vetem t'kqijat shkojn e vijn
ndersa jeta kalon shpejt
digjet tamam si qirinj
ktu njerez m'rrethojn plot
por prap po ndihem vetem
ky fat i zi na gjeti
apo ne vet e gjetem
shum pyetje i boj vetes
por pargjigje nuk po gjej
ndoshta jan diku nt'kaluaren
kohen pas nuk mund ta khej
ket mallkim qe kam rreth vetes
ndonje dit a do ta thej
ende s'arrij te kuptoj
c'esht kjo ndjesi qe po ndjej
ndoshta esht mllefi per ket jet
apo urrejtja ndaj vetvetes
por akoma po marr frym
vetem per hir te vertetes
per hir te arsyes
qe ende me mban gjall
por qe jam kufom qe eci
kte e kam t'shkruar ne ball

(refreni)

tani jam vec vetem
kujtoj kur qesh vet i treti
po kshu e paska jeta
kur ta rrembeka kurbeti
se di lotet ti fshi
apo ti le me ra n'tok
se prap zemra rreh fort
prap kam shum kujtime n'kok.
mundohem fort ta mbaj
por prap me rreshket loti
i dorzuar ulem n'gjunj
dhe kerkoj ndihm nga zoti

p3
kjo jet po na shkatrron
larg familjesshoqeris
kurbeti klim e keqe
na e thau lulen e rinis
jo vetem ne por gjitha atyre
qe ndodhen vetem larg shqipris
qe e konsiderojn ket fat te zi
si ndeshkim i perndis
e di mir qe gjith kesaj
dot nuk do ti jap shpjegim
menyra e vetme per tu shfry
shkruajm vargje pa ndalim
ndoshta tani kam ndryshu
s'jam ai qe kam qen dikur
ndoshta se per t'mbijetu
t'kqiat i perdor si ur
por atje s'kam qen i keq
s'kam qen kurr nga ana t'keqes
kam kerku t'jem pozitiv
tu e ndejek zerin e ndergjegjes
ktu ndergjegjen e harruam
dhe po bojm vec gjone t'kqia
ndoshta kjo esht e vetmja rrug
per t'shpetu nga fatkeqsia

(refreni)

tani jam vec vetem
kujtoj kur qesh vet i treti
po kshu e paska jeta
kur ta rrembeka kurbeti
se di lotet ti fshi
apo ti le me ra n'tok
se prap zemra rreh fort
prap kam shum kujtime n'kok.
mundohem fort ta mbaj
por prap me rreshket loti
i dorzuar ulem n'gjunj
dhe kerkoj ndihm nga zoti

p4
sikur plaget mbi plag
jan kujtimet n'emigrim
i deshperuar n'depresion
se tani jam ne rrug pa kthim
sepse bera shum gabime
per te cilat u pendova
nga gjith endrrat qe kisha
dot asnje nuk realizova
ktu gjith njerzit vuajn
per pushtet dhe fuqi
nese ke fatin t'jesh vetem
dije per ty zdo t'ja di njeri
po rrim tu e ngushllu veten
ajde se ka dhe me keq
faktikisht jemi t'ri
por n'fakt po jetojm si pleq
sa her qe ndihem vetem
nacut i marr n'telefon
esht ai i vetmi cast
qe egzistencen time vetrteton
kur e mbyll telefonin
monotonia vazhdon
per genin jeta qe luft
por n'luft asnjeher s'fiton
se ne shum ngelem n'fund
e shum tjer kapen majen
por as n'fund z'do kisha qen
sikur mos t'kisha pes dajen
por n'fund t'fundit cdokush
sheh vec interesat e veta
dhe vec at'her e kupton
se cfar kurve qenka jeta
dhe at'her e pyes zotin
t'paguj per faje qe s'jan t'miat
pergjigja n'jet shpreso per me t'miren
e pergatitu per me t'kqiat.


Ky tekst u dërgua nga Histor Te Verteta


Nuk kemi video për këtë këngë.


A'n'g
Publikimi: 01/02/2012


A'n'g - Jeta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta".
3. Video është e këngës "Jeta", por nuk këndohet nga A'n'g.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga A'n'g:


Komente 0