Më mbaj mend (për 1 muaj)


Action Bronson - The Rising

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "The Rising".
3. Video është e këngës "The Rising", por nuk këndohet nga Action Bronson.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Action Bronson - The Rising  (Feat. Big Body Bes)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Mr. Wonderful"

Komente

Asnjë Koment

14/04/2015

2015-04-14T11:43:30+00:00[Intro - Action Bronson:]
Fly Mary in to sing to that cow before we slaughtered it
And then I ordered it

[Hook - Action Bronson:]
Don't say a word to me
You already committed perjury
A bunch of lies and sneaks and I don't play that
You know better, you better save that

[Verse 1 - Action Bronson:]
Laid by the pool, my legs gettin' massaged by your professional
Strictly business, nothin' sexual
Seasonal vegetables lookin' exceptional
You ain't think I was hot then, now you wanna hum on my testicles
I'm from a dirty borough where that Sun don't come out
But when the moon come and the goons come, the crew runs
Like a big Jamaican, I stand adjacent
To that S600 in amazement
My time gon' come, I'm headed to the top
Like I never wore makeup, and I'm ready for the spotlight
You know I got my hoodie on, and it's such a hot night
Shit I'm straight from Queens, catch me in the limo like it's prom night

[Hook - Action Bronson]

[Verse 2 - Action Bronson:]
This that do a hundred in the rental in the rain
With the jammy, a day before I have to go to Spain
Livin' on the edge, different colored women in my bed
Different, different colored linens on my leg
My mother said I better win or else she'll f**k me up
Ma we did it, I love you, you lucky slut
Since I was young I had the husky gut
But I'm gorgeous, got money in the pouch just like a tourist
Swerve in a Skylark, big piece of the pie chart
Bitch this is fine art, I gets my shine on
You lyin', dog, you never even put the iron on
You drive a Scion, you ain't ridin', dog
Me, I'm cell built, grab your chest
Still get hit with right hands from left field
My life is a kaleidoscope
She makes me feel just like I'm high on dope
I never calm down, shoot the gun without puttin' my son down

[Hook]

[Big Body Bes:]
You should have been known who the f**k this was, just by my f**kin' tongue. Big f**kin' Body Bes. You know I'm all over everything now. You know me, you might see my face stamped on a bag of dope, out here gettin' filthy cause you know I got that ooh woo woo. You know me, I go home and change up. I get fresh to fight. Just caught a new f**kin' case. But it's alright though, I got this stupid mothaf**kin' lawyer. He told me, "Don't even worry about that shit, Body. I'll make that go away. Now what's for lunch?" I told him, don't worry, I got the hookup. Anything you want. Crown Fried on me, 1 through 6 only. I know your type though, the type of mothaf**ka wear a three piece suit to go to court, shook to death and you there for smokin' weed. Piece of shit, get the f**k outta here


Më Shumë Këngë Nga Action Bronson:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet