Më mbaj mend (për 1 muaj)


Action Bronson & Joey Bada$$ - What About The Rest Of Us

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "What About The Rest Of Us".
3. Video është e këngës "What About The Rest Of Us", por nuk këndohet nga Action Bronson & Joey Bada$$.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Action Bronson & Joey Bada$$ - What About The Rest Of Us  (Feat. Rico Love)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/07/2015

2015-07-23T15:49:47+00:00(from "Southpaw" soundtrack)

"Action!"

[Action Bronson:]
Oh-five, pounds in the Laredo
They gotta get there today though
Ain't no time for tryna lay low, babe bro
If you can't do it, all you gotta do is say no
I'll take it from there, Asians on grand ready to work it
Displayed a smirk like Mr. Perfect
Under the bridge behind the van in the cab I made the drop-off
Thank signs that nothin popped off
Since I was young, handled lots of foreign vehicles and things
My father wore the ring when he pushed me in the swing
Plus he pushed that red thing
I wanted to be like him so bad, wear the same shoes that he stepped in
Of course I need paper
I wanna ride the one-seater like Speed Racer
In the Jetta smokin a one sheet of the green acres
Listenin to bullshit music - thinkin how I'm gonna do this, uh

[Chorus - Rico Love:]
Uh, the temptation's real
Even though we feel I've been here before, somebody help me
Lord, have mercy
It's like the world we live in, was only designed for, somebody wealthy
But what about the rest of us?
What about the rest of us? Screamin, "Somebody help me" (somebody help me)
But what about the rest of us?
It's like the world we live in, was only designed for, somebody wealthy (somebody wealthy)
{"Turn the lights on!"}

[Joey Bada$$:]
Yeah yeah, yo
I'm from a place called the jungle where the livin' is rough
It had me low for a while now I'm pickin' it up
Holdin' the spot straight stickin' it rippin' it up
I dropped (99 Problems) switchin' and not givin' a f**k
So what you want? Got your bi**h nigga grippin' her butt
Around my dick, takin' pics nigga flickin' it up
My clique is what's up, get buck if you want
You'll end up dumped chump in a pond, lake, in a trunk of New York
There's no duckin' me, the Bada$$, time for no f**kery
Won't find a chick who got a dime or take a single buck from me
These hoes be lovin' me, I keep it so G
Respectin' where I be, nigga check your OG
My back flow will mirror your fat flows well here it go
My, visions is lineal when I'm rippin' the video
It's a lyrical miracle when I enter your stereo
The rarest breeds sick like venereal diseases, uh

[Chorus - Rico Love:]
Uh, the temptation's real
Even though we feel I've been here before, somebody help me
Lord, have mercy
It's like the world we live in, was only designed for, somebody wealthy
But what about the rest of us?
What about the rest of us? Screamin, "Somebody help me" (somebody help me)
But what about the rest of us?
It's like the world we live in, was only designed for, somebody wealthy (somebody wealthy)
{"Turn the lights on!"}

[Rico Love:]
Dyin for nothin
Killin to live
Fightin for somethin
Too bad we don't know what it is
What you think all of this cash for?
Tryna put stamps on my passport
Man I'm just schemin on new hoes
Already forgot 'bout my last broad
Cause


Më Shumë Këngë Nga Action Bronson:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet