Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Adelina Thaqi - Kujtimet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/12/2003

2003-12-29T10:16:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimet" kënduar nga Adelina Thaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Adelina Thaqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Noga - Kujtimet

ishte nat filluan mendimet
per ty kujtime
nje drit e vogel
ne dhom mi kujtoj ledhatimet

te endrroj s'te harroj
veq ne ty mendoj
shpirti im per qdo
nat vetm ty t'ka fat

tash me zemer me emer sthe te dua
me ty s'krahasohet as nje femer
ike ti mke lenduar


te endrroj s'te harroj
veq ne ty mendoj
shpirti im per qdo
nat vetm ty t'ka fat

Tiri Gjoci - Kujtimet

Çdo nate i vetem mendoj per ty,
S’po mundem ti largoj mendimet,
Me foton tende po qaj si fmi,
Përpara syve m’rrin kujtimet,

Sa kohe kaloi sa larg po rrijme,
Sa mall qe kam se ke idene,
Si ta them, a me beson,
Me shume se boten ta kisha dhene,

E humba rrugen e s’po e gjej
Asgje sdo doja te betohem,
Ate ça kishim bashke sikur ta kthej,
Ça dhimbje kam...

Ref:
Si ta harroj s’po mundem dot,
Momente, puthje, perqafime.
Ne syte e mi s’po ka me lot,
Po ndihem bosh pa gjysmen time,

Keto dite me duket shum te errta.
Nata esht e ftohte pa ty,
I vetem ndihem s’me ngroh kjo tjetra,
Koha s’leviz ne kte vetmi.

Sikur ta kisha prane tani,
E tja kujtoja sa e du,
Spo ka kuptim kjo jet pa ty,
Se besoj ka perfunduar.

Ref:
Si ta harroj s’po mundem dot,
Momente, puthje, perqafime.
Ne syte e mi s’po ka me lot,
Po ndihem bosh pa gjysmen time

Jimmy Rock F - Kujtimet

Kandilin tek e ndeza,
dhe emrin tend therita
shpirtin s,e tret vdekja,
aq sa e tret pritja
kujtova doren tende,
si shpirtin shpesh ma ndiste
e kush o shpirt
shpirt e dinte
se pritja do e vdiste
kujtova zerin tend,
si behej ja si ere
e kush o shpirt e dinte,
do shuhej ndonjehere
kujtova ata sy qe gjithe si jete me qelen
por iken dhe ata
dhe pas veshtrimet ngelen
dhe hapin tend kujtova,
vinte aq i lehte
tani me hijen tende kufoma ime flete
dhe sa te kam kujtuar
ti s'mundesh per ta ditur
se ja me ze o shpirt,
nje mall per ty papritur
e nis e flas me vetveten,
e nis shuhem pastaj
pastaj me vjen te hesht,
pastaj me vjen te qaj.

tekst: Blerim Axhami

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Adelina Thaçi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet