Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adi Sipri - Kur Ti Hesht Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Gjallërome o Zot më hirin tënd
më forco në fjalen tënde.
Zemren ma mbush më lavdërim
në fjalen tëndë të gjej kënaqesi.
Hapat e mi, m'i drejto
planin tënd, Zot, më zbulo.
Në çdo agim zërin ngre
mirësinë tënde dua të ndiej.

Refren:
Se kur ti hesht
kam veç një këngë pa jetë
por fjala jote
mua më mbush plot shpresë!
Se kur ti hesht
frika dhe pritja më tret
por fjala jote
per mua eshte strëhe!

Zemrën mëndjen time Zot m'a heto,
Kam nëvoje për ty rrugën të më tregosh!
Çdo ëndërr që kam ty Zot t'a dorezoj,
Dhe në frikën tënde i sigurt unë jetoj!
Ki mëshirë për mua, m'i hap sytë të shoh,
Mos më lërë të hutohem tek ti unë shpresoj!
Hirin tënd në çdo situate kam mburoje,
Ti kurrë s'i braktis ata që të kerkojnë!

Refren:
Se kur ti hesht
kam veç një këngë pa jetë
por fjala jote
mua më mbush plot shpresë!
Se kur ti hesht
frika dhe pritja më tret
por fjala jote
per mua eshte strëhe!

Ky tekst u dërgua nga EmanuelePublikimi: 02/04/2020
Muzika: Adi Sipri
Teksti: Adi Sipri
Orkestrimi: Marjol Dundo
Mix Master: Andi Ponoçi


Adi Sipri - Kur Ti Hesht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Ti Hesht".
3. Video është e këngës "Kur Ti Hesht", por nuk këndohet nga Adi Sipri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adi Sipri:


Komente 0