A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Drita E Art E Pasdites

E keni vënë re ndriçmin diellor
Në ndonjë nga ato pasditet
Ku gjithçka na duket e mrekullueshme
Tek dëgjojmë një pjesë muzikore
Që aq shumë po na mahnit...
Çfarë larmie në ngjyra, mendime
Ndjesit bëhen tok dje, sot, nesër
Asgjë kohore në ato momente nuk ka datë
Shpirti orvatet në një kënaqësi të pa-fjalë
Kujtime të bukura, ngjarje, mallë
Ikin rrezet e arta ballkoneve ngadalë-ngadalë
Vezulluese buzë-mbrëmja e bukur, e rrallë.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019