Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriana Hisker
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Norvegji 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Prill 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  42
Këndon kryesisht: hip-hop

Adriana Hisker është këngëtare. Stili i muzikes qe ajo ben quhet “trap”, pjese e new school hip hopit. Adriana apo me emrin e artit Adri, eshte nje prej artisteve me te reja, edhe e para femer qe ben trap. Reperja per momentin jeton ne Norvegji, por ka lindur dhe eshte rritur ne Gjermani. Adriana eshte e Ferizajit.

Ne shtator 2017, Adriana Hisker filloi te postonte freestyles e disa video tjera ne Instagram.

Ne vitin 2018, publikoi projektet e para "Nike x Heelz" dhe "Coke Design", te cilat jane pjese e EP’s me titull “777”.

Më datë 12 Qershor 2018, Adri publikon videoklipin "Funeral".

Më datë 21 Qershor 2019, Adri publikon videoklipin "Baddie".

Më datë 7 Nëntor 2019, Adri publikon videoklipin "Kallxom".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Adrianahisker  

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet