A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

sa te dua o vendi im
sa i dashure qe me je
te kujtoj me plot mallë
por une jam larg nga ti
nuk mund te vi

aty ku u rrita dua te vdes
aty ku kalova femijerin
dua ta kaloj edhe pleqerin
rreth botes udhtova
vend me te mire se ti nuk takova

- poem written by Agon Gervalla


- Submitted by Agon Gervalla -

Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  35


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019