Më mbaj mend (për 1 muaj)

U Nisa Për Rrugë Të Gjatë

U nisa per nje rrug te gjat
kete here se ktheva koken mbrapa
mendova se do te kthehesha prape
dhe nuk trembesha ne hapa

Puthesha me diellin si kurr her tjeter
dhe rruget tapet me dukeshin mua
qe tani kisha mall per rrugen e vjeter
per perqafimin e zjarrte qe aq shum e dua

U nisa ne nje rrug te mbushura me enderra,
dhe ndieja nje dhimbje ne kraharor
me qante syri me dhimbte zemra
cdo gje nga larg e puthja me dore

Koken nga qielli duke veshtruar nje re
i vetmi qe kam dhe nuk me braktis
nje pjes te zemres kam lene atje
ne porten e varfer te shtepise.

- Poezi nga Aida ElbZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1


Më shumë nga Aida Elb


Komente 0