Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Ndoci
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
Këndon kryesisht: e lehtë

Aida Ndoci është këngëtare e njohur. Lindur ne qytetin e Durresit, por jeton ne Amerika nga viti 1993 dhe zhvillon aktivitetin e saj ne New York. Kendon muziken e te gjitha trevave te Shqiprise, stili I saj eshte i vecante ethnic pop, romance, jazz, folk.

Në Dhjetor 2006, Frederik Ndoci merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Balada E Gurit", në bashkëpunim me Aida Ndoci.

Në vitin 2007, së bashku me Frederik Ndocin, prezantuan Shqipërinë në “Kënga e Evrovisionit”, me këngën ‘Balada e gurit'. Vetë pjesëmarrja në këtë festival ishte sukses i plotë, kurse për ndonjë çmim nuk shpresohej, pavarësisht se kënga ishte e bukur, pasi që si në çdo festival tjetër, duket se edhe këtu ka hyrë politika dhe matematika.

Më datë 24 Qershor 2011, Aida Ndoci publikon videoklipin "Ah Ah Ti". Me këtë këngë, Aida Ndoci merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 22 Nëntor 2014, Aida N Dyrrah publikojnë videoklipin "Shqiperine Mos Harroni".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist