Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ajkuna - Rruga  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rruga" kënduar nga Ajkuna.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Young Alba - Rruga

RRUGA E ZEZ DUHET GATI PER ÇDO PENGES
E KOM DIT QE 1 DIT KOM ME DHEZ
UNE FITOJ GARËN E TI KI ME NGEC

rrugt e zeza na kan msu çka osht jeta
heci perpara nuk kqyri majtas as djathtas
jaran jepi gas hiç mos u nal
une kom dallim prej ktyne une jom fenomenal
kape problemin edhe zhduke
theje numrin edhe hupe
mos u tut bre
se jena nis me bo lek edhe sun nal kerkush neve
shum probleme i kom kalu edhe hala i kaloj
se jom fenomenal shqipe une per loj
ti po pret me marr qato qe une e gjujta ntok
hala pantollt zhag per toke pom.duket vetja n'tjeter bot
kta krejt jon bo trima krejt trima me alltija
kom dasht mu rreh n'ring po n'ring nuk dalin kta pidha
ktu ski pun me bi**ha ktu ki pun me realla
mos e qit hapin se pot presin te shpija
jeta shum e ftoft sikur thika
qai qe nuk flet shum qai mas shumti po dika
jom unik prej dites qe linda
plus jom shum krenar qe askujt sju binda
nese osht çeshtja per fitim hina pa menu 2her
nese osht puna te lekt na hina direkt...

Alboos - Rruga

se kjo rrug so e let se kjo rrug so e let
Kena bo kena hek e sot po bojm qef

K-Albo & Blleki - Rruga

K-ALBO
Ec'N Benz
Edhe bari u kall
Gajle nu ka tu bo kruga nmahall

A pe sheh shum fort po dokem
Shum HIGH t'mir ta bi koken
Po me do Me do bom pazar
Eci nuk eci nuk po du zar

Ti sje shok nuk tperkrahi
Ti sje kerkushi tkapim per krahi
Lugin tkom kokain
Dredhi nsabah e mushi er shpin

Ti fol per killa po a i ki
Loqka don burr patikat NIKE
Oo 10 copa pi du Coste was coste
Rrethi i gjon trenerkat lacoste
Qanten en krah kalojna kufinin

Rfx2 Blleki
Rruga o liria jon qato rrin nkllabe
Doken si do gra tmija qe mirren me llafe
PAPAPAPAPA
Ha be ka ja mathe
PAPAPAPAPA
Ha be ka ja mathe

Blleki
Tash dojn me ndrru nivelin
Qe qelsin dheze kerrin
Dojm pare sa ma shum
Sa nuk mund ti njehim

Me femna si kur ylla
Pse jo edhe neper bina
T'na presin kur na vin
Pina e sen nuk dina

Thojn BLLEK BLLEK
Mdoket qe jom te ret
E di qe mki inat
Femna jote mdon men

Bruda qoj 5 edhe 5 edhe 5
Kena njerz qe kan njerz
Kryjna pun marrem kesh
Qifsha sistemin kunder sistemit

Kunder sistemit prindin zyrtat
Une tripa gangsterit
Anderr parajsen jet midis ferrit
Po zhduken shpirtat bash midis territ

Tu shetit e tu shit
Mas shumti tu napushit
Na pun bir kem me kill
Rill pasha nanen hala tu e sill bor e shi hon e dill

Rf.x2 Blleki
Rruga o liria jon qato rrin nkllabe
Doken si do gra tmija qe mirren me llafe
PAPAPAPAPA
Ha be ka ja mathe
PAPAPAPAPA
Ha be ka ja mathe

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ajkuna Anxhaku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet