Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akrepi - Pash Gjithcka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

(Intro)

Per te gjitha gjonat qe kam pa..
per te gjithe ata qe ishin bashkeudhetaret e mi dhe mbeten rruges...
per tragjedite qe me kan ndjek
kudo si mallkim..
per ata qe spaten forcen te vazhdonin...
dhe per te gjithe ata qe sjane me....

(Chorus 2X)

Pash gjithcka
brodha boten askush sma hapi porten
posht lart lot gjak ne vetvete e gjeta forcen
Pash gjithcka
kam pa shum gjona e shum po shof akoma
po mjaft mo deri kur do derdhin lot nenat tona

(Verse I)

Psikollogu u dorezu tha nuk kam ca tboj mo
fajin e paskan pas ca trauma qe kam pas qe kalamo
kam pa njerez te japin shpirt e ti smund te bosh asgjo
sy te pajete qe truni i fotografon dhe si harron mo
kam pa sy te vijne perqark e te dalin kallup nga overdoza
kam pa pistoleta te shkrepen per arsye fare te dobta
kam pa burra me fmiqe e lejn rrogen ne poker
kam pa sherr kam pa tmerr sbesoj te jete me keq ai ferr
kam pa femra tbojn si te shenjta kam pa edhe tradhti
kam degju britma nmes te nates kam pa gjak per xhelozi
kam pas shoke te humbin kot tashi jetes ja kan var
e tashi rruges me lypin leke per ti zbraz ne damar

(Chorus)

Pash gjithcka
brodha boten askush sma hapi porten
posht lart lot gjak ne vetvete e gjeta forcen
Pash gjithcka
kam pa shum gjona e shum po shof akoma
po mjaft mo deri kur do derdhin lot nenat tona

(Verse II)

Kam pa rob qe shum ruhen sbojn nji hap pa koburen
nuk jetohet ne hasmeri po me fal gjakun osh veshtire burrash
numero gjer ne 10 para se te nxjerresh fjalet
shkon per lesh kur dush plako jemi te gjith prej mishi e gjaku
shum cuna perfundun ne qeli jete qe shuhen si qiri
shkojm perpara edhe pse e dime
qe djalli na mashtron me kengen e tij
i thot baba burgu tbon burr ah mer bab qe su poqe kurr
ske ardh iher te shofesh cunin qe cdo jave letra po t shkrun
jan kthy njerzit ne hiena jan bo te gjith te zi sterr nga zemra
rrotullohet bota kurv vec te leket dhe te femrat
doktorr pa piken e pergjegjesise polic pa ndjenjen e drejtesise
fuck the police ligjin e bojm vet ne shesh te periferise
u ta qifsha trunin e pules ti po mcifesh mas kobures
un te zej prit posht ures te coj ne durres e te fus te funi i furres
ti sperfaqeson ligjin ti perfaqeson racizmin
nuk ke faj se nuk ke njof akoma si akrep kokekrismin

(Chorus)

Pash gjithcka
brodha boten askush sma hapi porten
posht lart lot gjak ne vetvete e gjeta forcen
Pash gjithcka
kam pa shum gjona e shum po shof akoma
po mjaft mo deri kur do derdhin lot nenat tona

(Verse III)

Me beso ne jete cdo gjo osht e lidhme si domino
duhet te marrim kthesen para se te jete teper von
pash gjithcka po nuk mjaftokan tragjedite kendej vazhdokan
per hicgjo humbet kontrollin hipen shpejt gjaku te koka
krenari ke faj ti ti mpengon te jem njeri
me pushtove kraharorin qe ateher kur isha fmi
nfakt nuk jemi tjeter gjo vecse kokrriza ne ket glob
por ti paske aq shum fuqi saqe llogjiken mu ma bllokon
nuk e di dhe per sa do e shtyj i mbajtur peng nen prangat e tua
a mos vall fajin e kam une qe po bredh gjith kto vene t'huja
te kam ngjak e q'aty ste lun topi te kam nzemer si hip hopin
dhe perpara se te morin ty jeten duhet tme morin
mund tme merrni leket e shtepin
mund tme merrni vitet e rinin
mund tme merrni gjakun e lirin
sdo mund te me merrni kurr krenarin
dridh nje joint se po du me pi, tqifsha fatin e zi
14 vjet ne emigrim ca kerkoj ktu as vete se di
fuck life

(Chorus)

Pash gjithcka
brodha boten askush sma hapi porten posht lart lot gjak
ne vetvete e gjeta forcen
Pash gjithcka
kam pa shum gjona e shum po shof akoma
po mjaft mo deri kur do derdhin lot nenat tona


Ky tekst u dërgua nga  gentikvjAkrepi
Publikimi: 01/12/2009


Akrepi - Pash Gjithcka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pash Gjithcka".
3. Video është e këngës "Pash Gjithcka", por nuk këndohet nga Akrepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akrepi:


Komente 0