TEKSTESHQIP

Akrepi
Je Bombe (Keshtu Me Pelqen)
Lyrics

- Bas man me shum bas
- ne rregull kshu
- aaaaaaaaaaaty

moj elona lona lona lonaaaaaaaaaaaaa
mi hoqe truuut

Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
kshu kshu kshu mpelqen

Del ne ballkon
bon sikur fshin me fshese
me nje shikim me mbyt ne djerse
amon se po vdes
mos u trego menefregiste
sjam cun i keq moj
te betohem per partin socialiste
ti bon sikur sdin gjo
nfakt e din mir
instikti kurr sme ka zhgenjyer
te paralajmeroj me mu mos luj
se me mjafton vec nje shenje
nuk pyes dy here
jam nga ata qent qe t kafshojn
shoqet e tua
me tregojn me gisht
po ti sja ve re hic
me kte qendrim me stimulon
mke mbet fiksim nuk ke ku shkon
tani e din dhe cunat e lagjes tone e me ste ngacmojne
se nje repist synin ta ka von
kshu qe naze ske pse bon
kam ngju qe mami tka thon
mos u shoqero me vagabond
po kam ngju edhe qe ti
mamin fare nuk e ngjon
marredheniet e tua familjare
sdu ti prish
por per nje marredhenie me ty
edhe mu qefi ma kish
mos u shtir sikur te bezdis
ngacmimi im
e di qe te pelqen
mos bo si goce e mir
mora vesh qe cigaren
ke fillu me e perzi
naten kthehesh von ne shtepi
abuzon me alkol
nuk i ke mendt per shkoll
prinderit smarrin vesh
ca me ty po ndodh

Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
kshu kshu kshu mpelqen

Une du me mu te rrish
ti me sheh si te isha bish
skuptoj nga se ke frike
me mbajne per cun simpatik
ky paragjykim nuk i shkon
bukurise tende
te veshtroj me endje
filloj te vras mendjen
improvizoj dicka
qe te terheq vemendjen
te shijoj buzeqeshjen e kendshme
me hapin tend seksi
ia merr dhe naomit
kur ecen ti rruges
rrezik karramboli
kjo i ndodhi edhe sokolit
kur ate dite doli
syte ti nguli te ndoqi
dot sti hoqi
ra andej nga ndroqi
aksident shum i rende
humbi kemben dhe nje koqe
moj mi hoqe trut
mos me ler te pres shum
ma bon zemra bum bum
mka zbrit nga kraharori
ne pantallona
elona
mendo per ndjenjat tona
me mbyten endrrat
me thuj kur do takona

Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
kshu kshu kshu mpelqen

Shif me sy e plas me zemer
sme shkon mendja
per asnje tjeter
po pres rastin
me te pershtatshem
krenaria sma lejon disfaten
ne shpi te kan mesu
te gjuash doktorrin profesorin
arkitektin ambasadorin
edhe po te ishe refugjat
sdo ofendoheshin
po tme shihnin mu te pragu
aq shume sdo gezoheshin
mjep nje shanc
mjep vec nje nate
pa shiju buzen tende
nuk gjej rehat
me ndonje vajze kur e boj
te imagjinoj ty
me thuj si do shkoje puna
me ne te dy
e di qe skam prirje
per fjale romantike
apo te ftoj ne darke
nen driten e qirinjve
te prrallis per henen
dhe sistemin diellor
por di te them qe
baby tash te kam ne dore
per ket konkluzion
ska nevoje per tru
ti po lun ket rol
me me cmend me shum
se sa her qe je vetem
dhe prane me kalon
me nje tundje bythesh
me provokon

Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
bomb fare
he pra mo
kshu mpelqen
Dridhi bythet se je bomb
kshu kshu kshu mpelqen