TEKSTESHQIP

Akrepi
Kriminel
Lyrics

Hey yo,drejtori i shpise se riedukimit,me ty e kam,sta mori mendja he

Me fal,vonova me premtimin,por te pata thon,
un jam si elefantet,fal momentin por s´harroj,
t´paralajmerova,nqoftese nje dit do te shiheshim diku,do jet me mir ta kesh ne brez,

por syt e tu me shprehin pasiguri,shqetesim,
thu qe s´me njeh,me pyet dhe per emrin tim,
sigurisht,po deshe un ta jap edhe me shkrim,
ta tatuazhoj me majen e thikes ne kurriz,

po c´esht ky hutim,ti po zvarresh si krimb,
sa shpejt humbi ai shkelqim,ai terbim,n´at shikim,
tani hapi te dy syt fort b.....
shih ket shenje n´ballin tim,qe ti ma le kujtim

at nat,kur un i theva nofllen
kolegut tat kur bashk me ty tentoi me kap dashnoren
por kjo bote esht e vogel
do kerkoj gjithandej,do e gjej,e do i pres doren

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Gjermani,m´premtove shum kur me thirre ti,
por kur erdha s´me dhe asnje mundsi,pervecse te vjedh,s´me dhe shkoll me m´msove rrugen,
s´me ofrove pun tjeter vecse t´shes drog e s´tu ankova kurr,

sepse kisha xhepat gjithnji plot,
e rreth lekut rrotullohet gjith kjo bot,
me prezantove parajsen e me perplase ne biruc,
me nje drejtor ftyrk... maniak e krahshpum,

na pate ndalu,femrat me i taku,qe rrinin nji kat siper nesh, se ke mor vesh akoma,
ajo cka ti ndalon,me shum te provokon,
e me shurru siper rregullave te fton

sa me tregu,qe nuk me plas k..
qe kam shpirt rebel e gjak shqiptari
kacavirresha me carcaf,nga kati ne kat
kaloja naten me dy femra ne krevat

ate qe ti enderron un e perjetoj,
sepse cdo dite te jetes time e shijoj
sikur te ishte e fundit,dhe sot kte ndjenje
ty do ta percjell,edhe pak minuta ke,

do ta shkul at koke boshe si kumri,
se ja kam premtu qenve te mi
deshe me mbo cun per s´mari duke me shkel
por thell,me zgjove damarin kriminel,e sot gjall s´del

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Ju me bot mu kriminel

ku e ke at shkop gome,me t´cilin me rrihje,
qe shkaktonte aq shum dhimbje,
saqe s´dija, nga c´ane te flija
se desha me ta ngjesh vertikal n´b....
qe te dalin syt,ngriji kryt se po flas me ty,
kam plumbin ne gryk,du t´me shofesh ne sy,
para se t´lesh ket bot,para se te q.. robt,
ke hy shum ne borxh,po e kryj un meqe tjeret s´guxojn,

s´ta nderseva ligjin sepse kurre sme dha te drejt,
hakmarrja osht e omel vetem kur e thur vet,
mos kerko meshire,mo e ngre kot at dor,
ket karikator kam taks me ta zbraz ne kraharor

tashi qe ndrrum rolet po i jap fund filmit,
t´dergoj n´djall ty dhe shpin e riedukimit,
fal jush mora rrugen e krimit
e s´rrespektoj ligj tjeter pervec atij t´Leke Dukagjinit

Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
Ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

Ju me bot mu kriminiel

S´me lindi nona kriminel,ju m´trajtut si kriminel,
me mbyllet si kriminel,ju me qujtet kriminel,
ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

S´me lindi nona kriminel,ju m´trajtut si kriminel,
me mbyllet si kriminel,ju me qujtet kriminel,
ju me deshet kriminel,ja ku m´keni kriminel
ja pse gjall nga ktu sot ti nuk del

kjo osht per ato 2 vjet vujtje ne shpi riedukimi,
per patatet qe haja cdo drek,
per shishet e alkolit qe boje sikur i derdhje dhe i pije vet,
per ato here qe merje kabllin e stereos qe mos degjoja muzike naten,
e per gjithato her qe mke lon pa buk kur s´u coja n´oren 7 te mjesit,
per ato dit qe me mbylle ne bodrum pse i hypa vajzave nga dritarja,
dhe per ateher qe s´therrite ambulancen kur u arratis kejdi,
e le calaman per ton jeten motherfucker
edhe per at her qe bashke me kolegun tat kape at gocen te dhoma e bilardos,
S´harron shqiptari motherfucker

DËRGOI: