TEKSTESHQIP

Akrepi
Cerri I Tones
Lyrics

CA PO BON VAKI,I PARI S'MER VESH TE DYTIN
TI NDEZ TV,REPERAT PO NA MBYSIN
NJI PAL TUTA FUBU,DHE KAPELEN SHTREMBET
E THOT: "I'M A GANGSTA,UN MERREM ME FEMRA"

PO QE TI TA DISH,EDHE NJI TE DASHUR QE KISH
JA KRYNTE SHEFIT TE PUNES MBAS KAFES GOJOREN RREGULLISHT
AI E DIN,PO SE LEN DOT,SE KA RA KEMB E DUAR MRENA,
OSHT E KOT QE M'THOT UN S'PJERDH PER FEMRA

DUART GJITH FLORINJ,NGJAN SI CUN MINISTRI
KA DAJEN NE GREQI,SE PREJ SHPIJE DO E QISNIN
S'DI KUSH NGA SHOKET,THJESHT PER TE TALL BOLET
I THA QE I NGJAN EMINEMIT KSHU QE I LEU BJOND DHE FLOKET

JE SHEMBULL ORGJINAL,C'PUNOJN MEDIAT ME RININ
OFENDON KULTUREN TIME,REPI S'OSHT PER B….
MOS E PREK AT MIKROFON,SE ME NERVOZON,
PO RE N'DOREN TON,TE NDRROJM EMRIN,T' QUJM PAMELA ANDERSON

C'KE QE QESH
S'E KE MOR VESH
EDHE CERRI I TONES KA FILLU ME BO RAP

CA FLET TI MER JAHU
KA GJET I MIKROFON
E KA FILLU T'SHESI PORDH NE LAGJEN TON

DISA TE TJERE VIJN VERDALL ME TE NJEJTEN HISTORI,
M'THOJN DI DICKA QE TI SE DI,DUKET SIKUR CDO NJERI SOT
PASKA PRIRJE PER FILOZOFI,GJITHSESI,TE FALENDEROJ
E NJEKOHESISHT TE DHJES MU N' POROSI

TI BON RAP SE ESHT NE MODE,KURSE UN E KAM PER DROG,
DEGJO AKREPIN CA TE THOT,ULU N'KLUB E FUTI NJI GOTE
TI ME BON ALERGJI, M'PROVOKON IRONI,
M' SHTYN TE DEGJENEROJ ME SHUM KENAQESI

FJALA IME MBI BAS,KOMBINIM KLAS
NE FYTYRE TA PERPLAS,LIKE MIKE TYSON'S PUNCH
RUHU ZAGAR,T' QIS KNOCK OUT NE ROUND T' PAR
TRANSFORMOJ NE K.. CDO PSEUDOKENGETAR

OPS,JAM VULLGAR PER VESH DELIKAT,
KUPTOJE KUSH JE PARA SE TE DERDHET GJAK
MBLIDHI GJITH TEKSTET ,DHE FILLO E GRISI,
SE DHE PO I SHPETOVE FIKSIT, PRAP T'KAP EVISI

C'KE QE QESH
S'E KE MOR VESH
EDHE CERRI I TONES KA FILLU ME BO RAP

CA FLET TI MER JAHU
KA GJET I MIKROFON
E KA FILLU T'SHESI PORDH NE LAGJEN TON

AI TJETRI SHET BARISHTE I DUKET VETJA AL KAPONE
HAPET B…. ME KEQ SE MESHKUJT E OPERUM
E KUPTON KUR BIN MREN,DO KET TURP T'THOT PSE RA MREN
KUR T'DALI QE ANEJ, S'KA ME E HAP KOT GOJEN SI BALEN

TE DUKET VETJA I MADH,ZOTI PAPAGALL,
MOS U TREGO AI QE S'JE SE BOTA TE TALL
SE KET MUHABET E KE KUPTU PAK SI GABIM
T'MERRESH ME HIP HOP NUK ESHT NEVOJA T'BOSH KRIM

KSHUQE DALE,SE PO BON SALTO MORTALE,
PERFUNDON SIPER PENISIT TIM E KJO ESHT SKEN BRUTALE
MBLIDH QENT E TU DHE FORMO NJI GRUP POP
SE RRUSHI S'OSHT PER DHELPREN MOS U LODH KOT

NDOSHTA I VEJ SHUM RENDSI TE QENIT ORIGJINAL,
AMA ME FAL,NGA CILA PSIKIATRI PASKE DAL
ZGERDHIHEN ROBT ME TY SE JE QESHARAK
SE PER RIMA T' THAN,PO CI DO,PA KUPTIM PA TAKT

SA HYNI RAPI,FILLUT ME I Q.. NONEN,
BIR KURVE KY VIRUSI,PER VAKSINEN PO MUNDOHEM
NJE DIT E JETES SIME TE MSON A.B.C E RAPIT
E TE VESH N'PUN TRURIN PARA SE TE HAPESH SKEPIN

RRI PRA TANI,SE TI DHE VET E DI
QE NUK VLEN ME TEPER,SE NJE KURV E VJETER
POR SIC DUKET TE PELQEKA ME M'CA K….
PO T'RA RRUGA KNEJ MERR ME VETE BODYGUARDIN

C'KE QE QESH
S'E KE MOR VESH
EDHE CERRI I TONES KA FILLU ME BO RAP

CA FLET TI MER JAHU
KA GJET I MIKROFON
E KA FILLU T'SHESI PORDH NE LAGJEN TON