TEKSTESHQIP

Akrepi
Rap Pa Hile
Lyrics
(Feat. Pavlik)

Eyo Kape cik beatin
Shake it Shake it
Ktu ke raki pa hile
Ke dhe RAP pa hile
PURO te pa perzime
E po te ra ne kok
Te djeg si flaka
Akrepi & Pavlik
we burn this shit

[1. akrepi]
I am the keeper of the f**king fame
In this rap game full of bi**hes without shame
You have to suck it better
to get some fame
You ‘re even able to fake
Every shit seems the same

So buçe boy
Mos e hap ate goj
Ti e din ca te boj
Bicakun tem vesh me vesh
Pasqyra ta kujtoj
Jam old school orango
Pa meshir per lango
Relax ky esht rap
Nuk esht Tango
Rap origjinali
Le gjurme si patkoi kali
Kush do t’na ndali
N’ thes te zi te kanali
I’m killing softly
Me ket instrumentalin
I fort çelik
Po jam dhe tip sentimentali
Don duel f**k you
M’therrit spartaku
Ta thur lakun
Tvej kapakun
Degjoje plakun
Nga jeta i rrafun
E kam me te trash gjakun
Stope trackun
Nuk ta man tyta me tankun
Trimi i mire me shok shum
Trimi i mir tek pull
Zemra e forte tull
Ta ul hunen vec nshpull
Mos u lodh kot
Nervit tim nuk i shpeton dot
I thy hekrat vec me t’kap
e t’shkatru or shok
Ndoshta sjam normal
E kam veshtir te fal
E mor cdo gjo per personale
Prandaj mate
Fjalen tate
Shum shpejt ta merr era
Kur te vi me faktet
Bum si kataraktet

Kujdes token ku po shkel shok
Te djeg si flaka,s njof shaka,bum bum motherf**ka
Kujdes zonin kur po flet shok
Te djeg si flaka,s njof shaka
Bum bum motherf**ka

[2.Pavlik]
Sot per sot kjo bot esht e kot
Perderisa robt mbushin gotat plot me lot
Perderisa hapin dhe mbajn
Veten per te zgjut
Ktu knaqen si derri ne mut
Ç’mendon?
Ne kte kategori mos me fut
Se marr flak si barut
Perfundon kaput
Kshu jam rritur me
Mentalitet hajdut
Per lek nxhep
Nervat nuk mi zbut
Sigurt kur terhiqem
Perpiqem tmarr...
Vrrull!
Me tkap e tmarr...
Kurv!
Kupton kur kendon thrriti trunit
Çdo rryme shkruhet
Sikur eshte e funit
Thuji çunit që
Çdo gje vlersohet
Kush ke qen
Kush je
Kush do jesh dallohet
Nqoftse ste besohet
Shif ku ke mbetur
Ne kte bote shpifur
Si zone e vdekur
Ne ket çast
Dhe me hekur ndor
Ngel lepur... i papjekur
Patjeter shok ku e kam djegur
Me kohe qe sot e tutje
Kan kaluar
Jeten se ke kuptuar
Po spate vuar
Se jeta ka kuptim
Kur shtrengohen duart
Bota esht bo viktim
Per te punuar
Ke humb qe ne fillim
Hala ske filluar
Padyshim
Ke shum per te mesuar

[ref]
Kujdes token ku po shkel shok
Te djeg si flaka,s njof shaka,bum bum motherf**ka
Kujdes zonin kur po flet shok
Te djeg si flaka,s njof shaka
Bum bum motherf**ka

DËRGOI: