TEKSTESHQIP

Akrepi
Rreziku
Lyrics

Intro:

Ju flisni me gjuhen e forces,
kur ne perpiqemi te flasim me gjuhen e arsyes,
por edhe ne dim te flasim me gjuhen e forces.

Strofa 1.

I bom tull bari n´llull,
10 telashe per cdo rrudh
Old school new school
bringing back rapin n` rrug.

Don m'u krrujt me ket zotnin?
Shum shpejt e gjej ku rrin,
lind n´ Kavaj, sederli,
problemve anash nuk i vi

M´shkele n´kom t´shkeli koken
Kasap dhokem dhokem
N´qebab perfundon shok
Psikopat kur nervat m' lodhen

Bonit qef ju kur kam vujt un
Qingjat kan pun me ujkun
Livadhiset diten
ama noten ligjin e boj un ktu.

Rrallu cunat e ksaj lagje
me Rrezikun te dashurum
Kemi met shum pak t´ ksaj rrace
s`e kan shancin me na zhduk

Menja kthjell se jam per rrug
synin kater s´ka kthim n`burg
Kam provu urin n´lekur teme
nuk i lej fmit pa buk

Shok te beses ne cdo kend
1 telefon gati jon
Shokun me te zgjut e me t´besut
gjithmon te brezi e kom

Qe n´hap t`par un bona be,
o ne maj o ne dhe
pergatitu me ton kope
pa derdh gjak venin nuk e le

———————————————

Refreni 2x

E dum shum rrezikun
Ne mes te zjarrit anej t´zit knej armikun
Ata spiunet e dun n`ball automatikun
O ne maj o ne dhe

———————————————

Strofa 2

Zemer gjon s'ka mo
Zemra tash kallo
Kuckat n`sken verdall bro
i haj si kackavallo

Jet sfid, nat dit
luft, nuk kam nerv me prit
Kta qe jan kashtis me t´zit
mren n' vask tyu perpelit

Mcifen si mit, lvizin me frik,
me cin kan t`bojn kta nuk e kan dit,
s`i shpetojn dot syve t`mi,
rreze bluetooth dinamit

Loj e pist me rregulla t`sakta
jeta e gjat me fjalet e pakta
terhiqen hunesh nga paret e thata
ate qe m`kerkon shkoj e gjej un perpara.

Qe ne fillim me synimet e qarta,
nis si ushtar perfundoj te komanda,
preket ndonjoni pergjigjet gjith banda,
ju parashikoj si moti s`keni shanca.

Karikaturat jan si qent
ligjin e bojn vetem n`territor t`vet
vij ne shpi tate ngrej flamurin tem
mekeni shpejt kur ky plumi flet.

Trimi i mir me shok pak
shoket e tepert t`thurkan lak
Gojt e liga dajak,
shah mat, klak klak

Benzin, cakmak
Dera ferrit tak tak,
Meqe vdiske per cik fam
t` nxjerr sonte te lajmet plak.

———————————————

Refreni 3x

E dum shum rrezikun
Ne mes te zjarrit anej t´zit knej armikun
Ata spiunet e dun n`ball automatikun
O ne maj o ne dhe

———————————————

Ju flisni me gjuhen e forces,
kur ne perpiqemi te flasim me gjuhen e arsyes,
por edhe ne dim te flasim me gjuhen e forces.
INFO
Për të rritur aspektin kreativ, ky materiali muzikor paraqitet tek ne i përpunuar me mjaft shije me një klip muzikor, i cili u publikua më 27 Janar 2020.