TEKSTESHQIP

Akrepi
Don't Close Your Eyes
Lyrics

Don't close your eyes
Don't close your eyes
Never close your eyes to injustices
Don't close your eyes
Don't close your eyes
One day it could happen to you or your family

Sa më i drejt me qen,aq me shum i urren padrejtsit
Si dhe ata qe flejn e mbyllin syt
Para krimit,knej lujn rolin e trimit
Anej tërhiqen se ja kan shum frikën fërkimit
Egoizëm pa limit, friksa pesimista
S'dun t'përzihen kta po prap kan durt e pista
Ta therën tjetrin para syve, ti bo sehir
Me ca ftyre, duhet me e pas tatin per ndërhyrje
Ça edukate po i jep ti fmis tate
Do i zejn prit ndoi nate, n'kët lloj situate
T' gjith do jen per hesap t'vet,askush s'do e ndihmoj
Me ça syni do shikoj botën ku jetojm
S'ka besim rrespekt dashni per asnji
Shef t'gjith si armiq e me vete man thik
Atëher e kupton e do bohesh pishmon
Po kur t'vin mendt ësht von se djali nuk ndryshon

Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Never close your eyes to injustices
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
One day it could happen to you or your family
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit

Injorantet injorojn robt e Zotit e psojn
Se t'parët myllin gojën kur interesin s'ja cenojn
Ja vum vet virusin ksaj bote që po kalbet
Menojm vec të tashmen e nuk na plas per t'ardhmen
Vrasin n'emër t'fes me fen s'kan lidhje fare
Cili zot ja mer jetën fmijve te pafajshme
Jan gjona te pafalshme,lejini historit
I thojn 2021,e nuk ka ven per meri
Ju kan injektu me shiring mediatike n'tru
Bindjen qe dun,idhuj t'gabum
Po ju morin n'qaf gjenerat mas gjenerate
Mendo me menjen tate se po e ha mas qafe
Kemi t'gjith një Zot e t'njëjtin synim
T'bojm më shum për njoni tjetrin se ka ven per t'gjith
E mos i mbyll kurr syt para padrejtsis
Se n'vend te tij mund t'jesh dhe ti një dit

Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Never close your eyes to injustices
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
Don't close your eyes
Mos i mbyll syt
One day it could happen to you or your family
Mos i mbyll syt para padrejtsis
Se në vend të tij mund t'jesh dhe ti një dit
INFO
Nisur nga dëshira për të dhuruar sa më shumë emocione, materiali muzikor u paraqit para një audience më të gjerë i punuar në spektrin vizual edhe me klip muzikor, për video produksionin e të cilit është bashkëpunuar me Akrepi. Ky videoklip u publikua më 30 Korrik 2021.