TEKSTESHQIP

Akrepi
Engjell
Lyrics

Ti je nje engjell
Me krah te thyer
Perpelitesh n'balt
Sa larg nga yjet
Ke qen e mir, me e mir se kjo bot
Ke fluturuar je rrezuar sa posht

Pak per loje pak per per mod per t'qen pjes e tyne
Karakter te fort kujtove ishe imune
The vec nji t'provume, pastaj edhe nji t'fundit
Neser osh dit e re po sot jeta funit

Mbylli syt endrro t'mori malli per parajsen
Po thu je e pafajshme engjejt s’jan dakord fare
Por prap po t'presin me krah hap, po vec per pak
E s'te pershendesin mo se e din do kthehesh prap

Kur t kap ndjenja trishtimit, problemet qe nuk zgjidhen
Te tymi i ksaj shishes ti po kerkon pergjigjen
S'kupton qe kalon nga problemi ne problem
E t'menosh qe perpara nuk prekje as cigaren

Ndjej zerin tat qe m'therret nga larg
M'beso jo se bona sikur s'te pash po ket ftyr nuk po e njof
Vec syt e ty jeshil ma kthyn kujtesen
Paten humb ndricimin bashk me shpresen

Ti je nje engjell
Me krah te thyer
Perpelitesh n'balt
Sa larg nga yjet
Ke qen e mir, me e mir se kjo bot
Ke fluturuar je rrezuar sa posht

Dhe pse te ri ne kafaz te duket sikur t'shuhet jeta
T'vetmet gjona qe majn gjall zemrat ishin letrat
Qe ti me shkruje mu e un te shkruja ty
Dhe pse na ndante vec nji kat hekrat per ty I kam thy

Bashk te dy dhe pse per pak momente
Mburreshe te shoqet je me me t'fortin mbretnesha jeme
Nji dit t'kan trasferu pa me thon gjo se ku
S'do kishe ron deri ktu, prap je ne koh me shpetu

S'ka gjo me t'ron kur dHe gjaku jot te refuzon
Nji not kalon n'rajon nji tjeter ne stacion
Po sot te gjeten prap te shtrime mbi karton
Ksaj rrall e ke tepru se ambulanca s'po te zgjon

Sa do t'doja me mund me t'dhon pak nga forca ime
Ca grimca lumturie c'osh kjo leter lamtumire
Letra fundit, jo, e ke dhe nji shanc
Cohu lufto se jeta po t'pret vajz

Ti je nje engjell
Me krah te thyer
Perpelitesh n'balt
Sa larg nga yjet
Ke qen e mir, me e mir se kjo bot
Ke fluturuar je rrezuar sa posht

Por un e di
Kjo esht hija jote
Ti s'je ketu,
Esht enderr e keqe
Tash je ajo
Askush s'te njeh
Ne shpirt ne zemer
per mua do te mbetesh
nje engjell