TEKSTESHQIP

Albana Bilalli
Largohem Vet
Lyrics

Ti po me thua sonte, ik tani!
Dhe nje hakmarrje tash,
lindi tek une.
Te jesh i bindur se kur t'me vi dita
s'ta kthej njesoj, veq 100 here me shume.

Tjetra buzet ti ndez, çdo nate çdo mengjez. I zhytur ne mekat tek une po kthehesh prap.

Ref:
Mos thuaj nisu shko, sepse largohem vet.
Nga zemra qe ta dhash, asgje me s'te perket.
Mos thuaj nisu shko, se asnje fjale tani ska me vlere.
Asgje me spres nga ti. 2x

Ti po me thua sonte mori fund,
nuk jemi me njesoj. sikur me pare.
Por une e di kjo eshte nje arsye qe mund ta mendoj vetem nje i marre.

Tjetra buzet ti ndez, çdo nate çdo mengjez. I zhytur ne mekat tek une po kthehesh prap.

Ref:
Mos thuaj nisu shko, sepse largohem vet.
Nga zemra qe ta dhash, asgje me s'te perket.
Mos thuaj nisu shko, se asnje fjale tani ska me vlere.
Asgje me spres nga ti. 2x

DËRGOI: