TEKSTESHQIP

Albana Bilalli
Do T'qaj Neser
Lyrics

Sonte jam shteruar
ne burimin tim
aq shum te kerkoj.

Sonte me rendojn
peshë e jetes
e vragve qe shpojn
e lendojn.

Shoh yllin tim
tek ngjitet ne gjithësi
dhe muzgun tek me flet
mu ne syy
aty ku fikët mua aty fillojn.

Agim i ri sërish agonn
e shpirti lotin e ngushllon
do t'qajm neser .

Sonte më peshojnë
e sotja e djeshmja e ardhmja
s'bashku thojnë
litma më eshte mbledhur ne grykë
e në gryken , e shpirtin e trupin
per pak hapsirë
dhe lotët duan të shperthejn
don t`plasin,t`lozin,t`rrjedhin
t`marrin punë .
Por shpirtin , dhembjen nuk don ta pranoj
as lotin nuk e lë t`lotoj
si dje dhe sonte prap me thot
mmmmm do t`qaj nesëëër

DËRGOI: