Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albanian Gjonny

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  65
 • Emri i Vërtetë:
 • Gjon Isufaj
 • Vendlindja:
 • Detroit 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 29 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Albanian Gjonny është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Gjon Isufaj, ka lindur në SHBA, por është malësor nga Kastrati i Malësisë së Madhe në Shqipëri. Shkruan muzikë prej vitesh dhe kënga e tij e parë ishte një këngë personale për babain në vitin 2011. Muzika për Gjonny-n ishte thjesht një hobby, por në vitin 2018 publikon 8 këngë, të cilat u publikuan në Apple iTunes dhe Spotify. Ka publikuar disa videoklipe edhe po përgatit disa të tjera. Më datë 12 Korrik 2018, Albani...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Albanian Gjonny, Gjon Isufaj

Komente 0