Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alboxvc - Larg Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Cohem ne mengjes shum heret
Ne shpi duke fjetur I le te tjeret
Dal pak jasht te marr ajer
Gjithcka ngjan si parajs,pak me e paster
Kasha koh pa u ndjer
Kaq I kenaqur dimmer apo ver
Ishte nje moment larg jetes reale
Larg papunesis dhe kafe ne locale
Larg momenteve te veshtira
Larg rrobave te lira
Larg urris edhe etjes
Larg xhelozis dhe qefmbetjes
Ishte nje moment,zgjati pak minuta
Po me coi larg problemeve te shumta
Larg vajzave ne klas te 5 ne dashuri
Larg situates politike ne shqipri
Larg dialogjeve te shumta banale
Larg familjeve mbushur me halle
Larg hajdutve e kriminelve te tjer
Qe te vrasin,ke apo ske lek
Larg mesusave te korruptuar
Qe kerkojn lek per te kaluar
Larg dyqaneve mbushur me lista
E pastaj thon shqiperin se ka zen kriza
Larg kazinos dhe lojrave me letra
Larg marijuanes dhe drogave te tjera
Larg njerzve te shumt injorant
Qe flasin pa fakte sikur jan shkencetar
Larg njerzve te pasur qe rrin gjith diten
Dhe pastaj qajn e thojn u merziten
Larg klasave sociale
Larg jetes normale
Larg njerit edhe tjetrit
Pa arsyetim sit e rinjt dhe te vjetrit
4 nga 3 behen repera
Pjesa tjeter mendojn se jan gangstera
por kur u troket te dera
lek ska si nga hera
familja nuk ushqehet
rakia si do blehet
sherr cdo dit ne shpi
si te rriten kta fmi
srregullohet ky vend
jo me njerez pa mend
eshte veshtir per te pranuar
qe dua te jem I larguar
nga kto veset te keqija
po me mungon shpija
me mungojn kujtimet
pot e shumta jan deshtimet
se fundmi
me con larg nese sme sduan
dhe afer atij qe vuan
cdo dit shtohet nga nje varg
prandaj nga problemet un qendroj largNuk kemi video për këtë këngë.


Alboxvc
Publikimi: 14/12/2013


Alboxvc - Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg".
3. Video është e këngës "Larg", por nuk këndohet nga Alboxvc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alboxvc:


Komente 0