A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Dimri

Sa i bukur eshte dimri
Plot me debore
Me njerez kudo
Dimri eshte i ftohte

Ska si soba ne shtepi
Hyra brenda plot kenaqesi
Era jashte fryn me shpejtesi
Dimri eshte plot me miresi

- poezi nga Aldo Duka


- Poezia u dërgua nga Aldo Duka -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018