Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aldo - Mori Fund

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mori Fund".
3. Video është e këngës "Mori Fund", por nuk këndohet nga Aldo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aldo - Mori Fund  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

26/07/2008

2008-07-26T07:36:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mori Fund" kënduar nga Aldo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aldo i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Migena Rinxhi - Mori Fund

Kjo dashni gabim qe sfalet
E lus zotin ne rugdale
E kupttova me vulnet
E tani jetoj me shpres

Skam ma besim me genjeshtet qe mi the
Tani qe u hapen letrat e di se kush je

Ref. 2x
Mori fund sod kjo dashni
Dua te iki larg
Ate bus e njeh njerit
Dhimbja pret me pak

Kush e di jemi takuar
Ne momentin e gabuar
Ik te falje moa kerko
Edhe emrin ma haroo

Skam ma besimme genjeshtet qe mi the
Tani qe u hapen letrat edi se kush je

Ref. 2x
Mori fund sod kjo dashni
Dua te iki larg
Ate bus e njeh njerit
Dhimbje pret me pak

2x Ref.
Mori fund sod kjo dashni
Dua te iki larg
Ate bua e njeh njerit
Dhimbje pret me pak

Nadi - Mori Fund

sonte gjithqka mori fund ,
kte dit se mendoja kurr,
n'leter shkrujata dy fjal,
do t'shkoj larg shum larg,
trupi harroj te mar frym,
s'me the kush jam un per ty,
tek ti mendjen po e mbaj,
se jam vetem por s'dua te t'humbas

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

sonte gjithqka mori fund ,
kte dit se mendoja kurr,
n'leter shkrujata dy fjal,
do t'shkoj larg shum larg,
trupi harroj te mar frym,
s'me the kush jam un per ty,
tek ti mendjen po e mbaj,
se jam vetem por s'dua te t'humbas

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

asnjeher nuk do ta fal se ktu e patem ,
zemra lotet nuk i mban eja te pakten,
vetem , te huaj , pa shkak ,
vetem nuk mundem tja dal joooo

Arsim Bunjaku - Mori Fund

E pranoj se është faji im
që ta fala zemrën në fillim
ende pa e ditur kush je
i besova fjalët që mi the

II
I pashpirt për mua ke mbet
asnjëherë s’më deshte me t’vërtetë
e kuptoj se çka pret nga unë
për ty jam një numër më shumë

***
Ta dalloj s’është vështirë
çka është e keq e çka është mirë
mori fund në mes nesh
si unë kurrë nuk do të gjesh

Reef
Dëgjo çka po të them
N’zemër tI nuk ke vend
s’të duroj asnjë çast
më mirë është kur nuk të flas
Më Shumë Këngë Nga Aldo:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet