Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksander Ypi

Aleksander Ypi
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Nuk ka akoma asnjë votë

Aleksander Ypi është këngëtar. Në Maj 2015, Aleksander Ypi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Dashurite E Medha".

Në vitin 2016, Aleksander Ypi merr pjesë në The Voice Of Albania 5.

Në Tetor 2017, Aleksander Ypi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Motiv".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0