Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alexander Rybak
  • Vendlindja:
  • Minsk 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Norvegji 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Maj 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: pop

Alexander Rybak është këngëtar i huaj i njohur. Alexander Rybak (shqip Aleksandër Ribak) lindi më 13 maj të vitit në Minsk të Bjellorusisë. Është këngëtar, violinist, kompozitor dhe aktor. Rybak u bë i njohur pasi fitoi në festivalin evropian të këngës Eurovision 2009 konkurroi si përfaqësues i Norvegjisë në Moskë më këngën "Fairytale". Në Norvegji kënga është shumë e pëlqyer dhe e mirënjohur.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Fitues i

EurovisionKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet