TEKSTESHQIP

Alfred Gjini
Eja
Lyrics

Me the te dua
dhe buzet e tua
ujevare me rrembejne.
Vetem per mua
kete fjale e thua
dhe syte te shkelqejne.

Vrapon buze detit
dhe valet heshtin
ne valle i fton.
Rrezet e diellit
sikur te ndjekin
me to ti lodron

Kur jam me ty
dhe te shoh thelle ne sy
ne oqeanet e tua
lundroj une pa emer
Veshtrimi yt....
me fton mua tek ty
eja zemer.

Eja vajze ti eja
dhe me perqafo
me puthjet e tua
ti larg me udheton

Eja vajze ti eja
drejt meje vrapo
kjo dashuri
me lumturon.
 
Sa kam vrapuar
I permalluar
Me Endrra perhere
Te kam takuar
Me je e cmuar
Pranveren ti sjell

Kete Nate te dua
Te jesh mua
Deri ne agim
Me puthje shuaj
Kete zjarr Te huaj
Qe djeg shpirtin Tim