Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alfred Meminaj - Tequila (Feat. Bigi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Këtë magji plot me finesë
K’të bukuri që të merr sytë
Një djalë mund të jetë me fat
Kur të shikon për herë të dytë

Kalove rrugë e oqeane
Mes ëndrrash,ngricash edhe borë
Mes lulesh edhe detit blu
Të gjeta ty,prap në Vlorë

Të ftoj sot për një tekila
Një caipiroska nje ça ça ça
Ti përsëri ajo ke mbetur
Dhe unë ai që isha jam
Kujto mes detit dhe muzikës
Dhe mes kujtimeve të mia
Atë që kurrë se solli jeta
E solli deti,dhe dashuria

Asgjë mes nesh nuk ishte ftohur
Midis verës dhe detit blu
Medaljonin dashurinë
Prap e gjeta në sytë e tu

Këtë magji plot me finesë
K’të bukuri që të merr sytë
Një djalë mund të jetë me fat
Kur të shikon për herë të dytë

Të ftoj sot për një tekila
Një caipiroska një ça ça ça
Ti përsëri ajo ke mbetur
Dhe une ai që isha jam
Kujto mes detit dhe muzikës
Dhe mes kujtimeve të mia
Atë që kurrë se solli jeta
E solli deti dhe dashuria

Bigi feat..
Kujtoj momentet zemër
të pa harrume
Gjithmonë do ngelesh
ti e lazdrume
Edhe pse s’jemi bashkë
Akoma të ëndrroj
Mes detit dhe yjeve
Të pres unë ty të takoj,
Se lumturinë ma dhe
E në dor sun e mbajta
Jeta vazhdon pa ty
Ama nuk kalon nata
Tash lamtumirë po t’them
Ndoshta s’vi mo knej
Mes detit kujtimet i lej
Mungesën e vrej
Hej hej a mendon për mu,
Hej hej ça me bo se t’du
Me u kthy najher
ti a ke menu
Se vetëm sytë e tu
I kam dashuru

Të ftoj sot për një tekila
Një caipiroska një ça ça ça
Ti përsëri ajo ke mbetur
Dhe une ai që isha jam
Kujto mes detit dhe muzikës
Dhe mes kujtimeve të mia
Atë që kurrë se solli jeta
E solli deti dhe dashuria
Alfred Meminaj
Featuring: Bigi
Publikimi: 28/08/2021
Muzika: Alfred Meminaj
Teksti: Alfred Meminaj
Video Produksioni: Frame Company Albania
Produksioni: Hitboyz Records
Mix/Master: Fation
Guitar Acoustic: Arjan Gjondedaj, Erli Gjondedaj, Artur Shaqiri
Camera: Roni Cili
Editing & Color Grading: Don Enio
Model: Brikena Mustafaj
Clothers: Pelinku Store
Atelie: Rudina Mahmutaj
Hair Make Up Style: Ro & LuAlfred Meminaj - Tequila
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tequila".
3. Video është e këngës "Tequila", por nuk këndohet nga Alfred Meminaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alfred Meminaj:


Komente 0