Alisja Koloshi
Alisja Koloshi
Alisja Koloshi
  • Vendlindja
  • Kukës
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Alisja Koloshi është këngëtare. Jeton në qytetin e Kukësit dhe dëshira më e madhe e saj është të jetë pjesë e “The Voice Kids” për këtë arsye i ka premtuar vetes se do të japë maksimumin në këtë spektakël. Shoqet e saj më të ngushta janë Anisa G (konkurrente e skuadrës së Miriamit) dhe Daniela, gjysmëfinaliste e edicionit të kaluar. Pasionet e saj janë volejbolli, stilimi dhe kitarra. Në Audicionet e Fshehura Alisja u paraqit me këngën “Heart Ain’t Gonna Lie” të Arlissa dhe Jonas Blue. Për të u kthyen të gjithë trajneret. Ajo gjithashtu doli fitimtare në Betejëm kundrejt Ferides dhe Oltës. Artisja gjithashtu arriti të kualifikohet me sukses në Gjysmëfinale.

Në vitin 2019, Alisja Koloshi ishte finaliste në Voice Kids Albania 3.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0