A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nëpër Faqe Mos Piko

Nëse je pikë loti,
brenda syve më qëndro,
nëpër faqe mos piko,
ndër qerpik mos m'u qas,
se me duar do të fshij dhe...,
atëherë do të humbas.

Nëse je pikë gjaku,
bëhu rrahje e zemrës sime,
bëhu diell,bëhu flakë,
flakëroma kraharorin,
e më digj përditë nga pak.

Nëse jeburim jete,
mund të rrjedhësh brenda meje...
nëpër trupin e harruar,
nëpër eshtra,
nëpër deje...

Edhe bëmë të jetoj,
të jetoj falë teje.

- poem written by Alma Zenellari


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019