Më mbaj mend (për 1 muaj)

Almin Shaqiri - Kadal Dal Po Vjen Pleqnia Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O Kadal dal po vijn pleqnija
Mi qanë hallët o qiftalija x2

O kan nis gishtat spo m'punojne
Edhe zani o mirë spo m'shkone x2

O kur m'kujtohen o detit e mija
Malle e kishin o ma m'pa të shpija x2

O trupi jem o s'ësht bo rahate
Tu ju kendue o n'qytet e n'fshate
Tu ju kendue o more nat për nate

O po m'kujtohën o fjalte e plakut
Kur mi thoshte o rreth oxhakut x2

O ju bijnë n'mend o këto fjalte e mija
se keshtu vjen o e shkrete pleqnija x2


Ky tekst u dërgua nga Abuzaki🇦🇱🇮🇹🇩🇪

Almin Shaqiri - Kadal Dal Po Vjen Pleqnia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kadal Dal Po Vjen Pleqnia".
3. Video është e këngës "Kadal Dal Po Vjen Pleqnia", por nuk këndohet nga Almin Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Almin Shaqiri:


Komente 1