A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Alores - Emrin Tend


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

(0) 🆕

15/05/2018

2018-05-15T13:38:51


"Emrin Tend" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Alores.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Alores i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elson Braha - Emrin Tend

Un po dehem ne emer te saj
Se po mbytem nga ndjenjat qe mbaj
NUK po ndihem i qet deri kur ajo
Buzeqesh si nje engjell ne tok,

Pa fjal jam kur e mendoj
Te dy nuk e meritojm see
Dashuronim ver8
Do te jemi pram ne nje qytet
Ku asgje nuk na ka mbet me
Vec fjalet qe dham .

(Ref)
Nuk do te jemi bashk kur ti ne vete s'beson ,
Nuk do ta kemi nje nat
Se doje ti te meritoja me shum se kaq ,
Kur ende ne zemer e kam ,
Emrin tend ... Emrin tend ...

Te tjer folen per ne sa mir jane
Tani jemi te tjere qe u ndane
Mbase ishte me mire per ne ta besojm
Se njeri tjetrin nuk do ta takojme

Pa fjal jam kur e mendoj
Te dy nuk e meritojm see
Dashuronim ver8
Do te jemi pram ne nje qytet
Ku asgje nuk na ka mbet me
Vec fjalet qe dham

(Ref x2)
Nuk do te jemi bashk kur ti ne vete s'beson ,
Nuk do ta kemi nje nat
Se doje ti te meritoja me shum se kaq ,
Kur ende ne zemer e kam ,
Emrin tend ... Emrin tend ...

Ergys Shahu - Emrin Tend

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

England:
kam kujtime me ty
jo as s'mundem me i fshi..
K'to fjal dua ti them ne sy
edhe te largohem pa ty
por prap te kerkoj por
asnjona sngjan me ty
kemi humbur njeri tjetrin
Kemi humbur te dy..

Ergys:
Fjala fundit qe me the
lamtumire me thee..
Dashurine ti e harrove..!
kohen qe kaluam ne...
Akoma vuaj une per tyy..
sa dua te te shoh ne sy..
Kjo zemer ty s'te ndan te lutem
ti me fal...Mallkuar qofshin
ata qe na ndane dhe ne nuk kishim faj..

RFR
A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

Shpirti im ne kete nat
shikoj henen qe me buzeqesh
filloj te lutem si i marre qe
ti prane meje te jesh..
Zerin tend jo se harrojj!!
Imazhi yt me qendron prane
N'ket qaste te kujtoj..
nga ty asgje s'me ndal..

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

Se ti harrove premtimin tend..
qe sdo me lije kurre ne vetmi
dhe une po pres ne rruget e largta
qe ty te t'shoh perseri..

Se ti harrove premtimin tend..
qe sdo me lije kurre ne vetmi
dhe une po pres ne rruget e largta
qe ty te t'shoh perseri..

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018