Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Nena Dhe Babai

Emri nene vlen sa e gjith bota
kete e din e gjith toka
nena eshte person i veqant
e kam dashur gjithmon dhe do e dua prape

Po ashtu edhe babai eshte person i mire
ai u kujdes per mua prej qe isha femi.
Femijet babain duhet ta rrespektojn
sepse ai vetem per ne mendon.

Nene e Baba shum i dua sepse
kujdesen fort per mua
i dua i dua kurr si harroj
diturine dhe edukimin nga ata i fitoj.

- poezi nga Altin Baftiu


- Poezia u dërgua nga Altin Baftiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet