A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Altin Goci - Me Ty Kaq Prane


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Me Ty Kaq Pranë"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 40-të në RTSH


Mbi vargje yjesh enderroj,
si do te vish ngadale.
SI vala bregun me sdo lage,
me vaj kte nate.

Sa shume gjera s'te kam thene,
si vdekjen kam takuar.
Token e kam ndjer aq prane
me ty ne duar.

Kujtimet letrat me si kam,
vec puthje edhe sy.
Te tjera ty une ti kam dhene.

Tani me duhet thjesht te vij,
te te vendos mbi mal.
Me copza guresh te krijoj,
me mijra fjale.

Yeah yeah me ty kaq pran,
si hene mes yjesh vjen.
Yeah yeah deshire dhe zjarr,
me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

Mbi vargje yjesh enderoj,
si do te vish ngadale.
si vala bregun me sdo lage,
me vaj kte nate.

Kujtimet prap i mblodha bashke,
me ty deshirat shpreh.
Te ngroh me zjarr une trupin tend.

Dhe hijet prapa me sdo vijne
as djellin qe se pame.
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

Yeah yeah je me ty kaq pran,
si hene mes yjesh vjen.
Yeah yeah deshire dhe zjarr,
me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

Akordet

Kitara e pake ka kto akorde:
C :X35553
G :355433
Am:577555
F :133211

Kitara e dyte te njejtat akorde po me CAPO ne perden 5:
C :320033
G :XX0232
Am:022000
F :X32010

C G Am F(Intro)

C G Am F
Mbi vargje yjesh enderoj,si do te vish ngadale.
C G Am F
Mbi vale bregu me sdo lag,me vaj kte nate.

C G Am F
Sa shum gjera s’te kam thene,si vdekjen kam takuar.
C G Am F
Toke e kam ndjer aq praneme ty ne duar.

C G Am F
Kujtimet letrat me si kam,vec puthje edhe syte.
C G Am F
Te tjerat une ty ti kam dhene.

C G Am F
Tani me duhet thjesht te vij,te te vendos mbi mal.
C G Am F
Me copza guresh te krijoj,me mijra fjale.

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

(Solo) Akordet e njejta

C G Am F
Mbi vargje yjesh enderoj,si do te vish ngadale.
C G Am F
Mbi vale bregu me sdo lag,me vaj kte nate.

C G Am F
Kujtimet prapin loza bashk,me ty deshirat shpreh.
C G Am F
Dhe ngroh me zjarr une trupin tend.

C G Am F
Dhe hije prapa me sdo vine as djellin qe se pame.
C G Am F
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg. uuuuu…

(Solo) Akordet e njejta

C G Am F
Kujtimet prapin loza bashk,me ty deshirat shpreh.
C G Am F
Dhe ngroh me zjarr une trupin tend.

C G Am F
Dhe hije prapa me sdo vine as djellin qe se pame.
C G Am F
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019