A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Altin Goci - Albanian Life


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/05/2010

2010-05-29T17:57:32

Këngë e albumit:

"Me Ty Kaq Pranë"Mbi gropa pluhri
Do lindesh ti perdite miku im
Me mijra kenge do kendosh ngadale

Per ngjyra muresh
Do flasesh bardhe e zi
Si lindin ditet me diell dhe nate

Me jep pak kohe, nje ender lart
Nje shprese qe zgjatet dhe nuk mbaron
Nje kafe plot me njerez bosh
Me emra shokesh qe ndodh shpesh ti harrosh

Ref

Ti me zhurmen ngjitesh larte
Miku im mundohu prape
Ku qytetet s’flasin dot
Dashuro dhe qesh me lote

THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE

Ti thjeshte po iken
Po plakesh dalengadale miku im
Me kohen ne xhepa dhe koken pas

Perplasje vitesh
qe ti i jep kuptim
me moden veshur dhe gjoksin jashte

Me jep pak kohe, nje ender lart
Nje shprese qe zgjatet dhe nuk mbaron
Une nis nje dite ti ma mbaron
Me leket borxh dhe fatin qe jetojme

Ref

Ti me zhurmen ngjitesh larte
Miku im mundohu prape
Ku qytetet s’flasin dot
Dashuro dhe qesh me lote

THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS FUCKIN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE

teksti Redi Gjuzi


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019