Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Goci - Endrra Bore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 8

Komente

Asnjë Koment

29/12/2008

2008-12-29T16:21:29+00:00Sor me naten gjumin do te zgjas
me endrra bore pakon do ta nis
ti me yje ndezur mbushe plot
dimri nje dite tjeter sot po gris

ti diellin mbaje ndezur mos e zbrit
kam nje leter tjeter po kam frike ta nis
do ti fal deshirat mjaft te jesh ketu
te tregoj me ngadale
sonte per te gjitha gjerat
qe une nuk kam folur kurre

ti zgjohu dhe ndize pemen
plot me tinguj une e mbush
ne xhama qeshin yjet me rremuj

me fjongo e lidha henen
rri i qete nuk ben zhurme
ne krah merre dhe tregoi
nje perralle te vjeter ku jam dhe une

teksti REDI GJUZI


Më Shumë Këngë Nga Altin Goci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet