TEKSTESHQIP

Altin Goci
Me Ty Kaq Prane
Lyrics

Mbi vargje yjesh enderroj,
si do te vish ngadale.
SI vala bregun me sdo lage,
me vaj kte nate.

Sa shume gjera s'te kam thene,
si vdekjen kam takuar.
Token e kam ndjer aq prane
me ty ne duar.

Kujtimet letrat me si kam,
vec puthje edhe sy.
Te tjera ty une ti kam dhene.

Tani me duhet thjesht te vij,
te te vendos mbi mal.
Me copza guresh te krijoj,
me mijra fjale.

Yeah yeah me ty kaq pran,
si hene mes yjesh vjen.
Yeah yeah deshire dhe zjarr,
me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

Mbi vargje yjesh enderoj,
si do te vish ngadale.
si vala bregun me sdo lage,
me vaj kte nate.

Kujtimet prap i mblodha bashke,
me ty deshirat shpreh.
Te ngroh me zjarr une trupin tend.

Dhe hijet prapa me sdo vijne
as djellin qe se pame.
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

Yeah yeah je me ty kaq pran,
si hene mes yjesh vjen.
Yeah yeah deshire dhe zjarr,
me pritjen buzet djeg,buzet djeg.