Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Tirona - Gabimet E Jetes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gabimet E Jetes".
3. Video është e këngës "Gabimet E Jetes", por nuk këndohet nga Altin Tirona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Altin Tirona - Gabimet E Jetes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/11/2018

2018-11-22T22:44:41+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gabimet E Jetes" kënduar nga Altin Tirona.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Altin Tirona i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kazzdro. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Prej kur kesh i vogel e deri sa u rrita,
E pata 1 deshir po kurr sun e arrita.
Me 13 vjet gabova u ndava prej Families,
Mendova qe asht mir me qen larg shtepies.
Me 13 vjet gabova biznizit ja nisa,
Dosti jem vetes chancat e jetes i prisha.
Ne Izbina,Dost tu shit Kokaina.
Shoqria keqe me mashtroj.
Shoqria keqe i ka fajet se me drog fillova,
Shoqria keqe kurr se pat drejt por un prap i ngova.
Kjo asht Rruga pa kthim Rruga per Perendim,
Jeta pa Kuptim, qe ma Mbyt hallim tim,
Mendoj ne Perfundim dhe kryt posht me rrin.
Prap mendoj qe muj te permisoj,
Prap e ngrihti kryt dhe Vazhdoj.
Se kshtut e kish pas jeta,
Po dufke mu pajtu edhe me gabimet e veta.

Reffren:

Net Vjen qa tvjen un kom me pranu,
Jeta mu ka gerdit se di apom kupton mu.
Se asgje tjeter sjom ka du,
Viq ket jet me Perfundu
Nje Fillim tri ne Jeten tjeter me fillu.

Ende me Bismila ne Mengjes ngrihtem dhe i pastroj syt,
Mendoj edhe nje dit me afer qe te jap Shpirt.
Mendoj a ka mbet diqka per mi trullu syt,
Per mi harru problemet per nja 2-3 dit.
Sidomos kur kom Problem me Familie,
Kur sme don askush pa e pas nje Arsyje.
Pse kret te Kqiat mu me Erdhen,
Pse kret te Kqiat mu ne zemer me Djegen.
I mushen me sene tkqija.
Kom harru edhe qka jan gjerat e drejta,
Dosti jem kto jan fjal te Verteta.
Familia jem ka Lind per me Hek
Kurr nje Gezim se patem ne ket Jet
Deri kur kena me Vdek kshtu ka me mbet
Skom nevoj prej vdekes mu tut,
Se e di qysh jom kur te jom i vdekur,
E di se i vdekur jom.

Reffren

Net Vjen qa tvjen un kom me pranu,
Jeta mu ka gerdit se di apom kupton mu.
Se asgje tjeter sjom ka du,
Viq ket jet me Perfundu
Nje Fillim tri ne Jeten tjeter me fillu.Më Shumë Këngë Nga Altin Tirona:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë